Az elmúlt tanév folyamán Kollégiumunkban kétheti rendszerességgel Boldogságórákat tartottunk a diákoknak. Életkori bontásban, három csoportban mindenki részt vett ezekben. Ez az élménypedagógiai program a pozitív pszichológia tudományos eredményeire építve került kidolgozásra és már több mint 1500 óvoda és iskola, több mint 100 000 gyermek csatlakozott hozzá országszerte.

A Boldogságórák célja, hogy vezérfonalat adjon a gyermekek, fiatalok számára a mindennapi élet kihívásaival, nehézségeivel való szembenézésre, a felmerülő problémák hatékonyabb kezelésére. Folyamatos önismereti fejlesztéssel és a boldogságérzetet fokozó technikák bemutatásával és gyakorlásával a személyes lelki egészségüket fejleszti.  A program célja olyan optimista, magabiztos és kitartó gyermekek, fiatalok nevelése, akik észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat és boldog, pozitív énképpel rendelkező emberekké váljanak.

A tanév minden hónapjában egy adott témát jártunk körül, mely segít a fentebb leírt célok elérésében:

• szeptember – a hála gyakorlása
  • október – az optimizmus gyakorlása
  • november – társas kapcsolatok ápolása
  • december – boldogító jócselekedetek
  • január – célok kitűzése és elérése
  • február – megküzdési stratégiák
  • március – apró örömök élvezete
  • április – a megbocsátás gyakorlása
  • május – testmozgás
  • június – fenntartható boldogság

Nagy öröm volt látni, ahogyan tanulóink beépítik a mindennapi életükbe a Boldogságórán hallottakat, vagy éppen emlékeztetik egymást az ott tanultakra. Sok vidám, színes, kreatív és elgondolkodtató foglalkozáson vagyunk túl és mindig mindenki nagyon várta ezeket az alkalmakat!

A havi rendszerességű filmklubjaink a Boldogságórákhoz kapcsolódó filmválasztással támogatták meg a témákat. A filmekben látott különböző élethelyzetek, szereplőkkel való azonosulás vagy éppen elhatárolódás, az ezekről való nyitó és záróbeszélgetések nagyban segítették a mindennapokban való eligazodást, helytállást.

4kép

A tanév végén megpályáztunk a Boldog Kollégium címet, melyet meg is nyertünk a 2024-2025. tanévre

Jövőre is folytatjuk!