A Madarak és fák napja a mi szívünkhöz nagyon közel álló ünnep, hiszen a gyerekek és felnőttek egyaránt szeretik a természetet és különösen a madarakat. Büszkék vagyunk rá, hogy iskolánk madárbarát kerttel rendelkezik.

A héten a csoportunk e világnap köré szervezte foglalkozásait, tanóráit. Sok új ismerettel gyarapodott diákjaink tudása a témakörben, élményekben gazdag hetet tudhatunk magunk mögött.

Matematika órán madarakkal számoltunk, a mozgásprogramokon madártollak, falevelek gyűjtésében versenyeztünk, környezetismeret órán a wordwall játékok segítségével mértük össze tudásunkat a tollas barátainkról, készítettünk saját társasjátékot technika órán és festettünk mesebeli madárkákat is. A legkedvesebb programunk a Budai Arborétum meglátogatása volt. Mivel a vadkacsákat megsimogatni nem tudtuk, ezért a hatalmas fák egyikével tettük ezt meg, megköszönve a sok jót, amit az embereknek adnak.