Küldetés
Budapesten és Budapest vonzáskörzetében vesznek részt az SE Pető András Kar Utazó Konduktori Szolgálatának munkatársai többségi óvodákban, általános iskolákban az SNI és celebrál paretikus gyermekek fejlesztésében, integrációjukat elősegítve. A konduktív nevelés sikere a szakemberek, konduktorok és a szülők és társszakmák képviselői és pedagógusok szoros együttműködésen alapul.
A szolgáltatás igénybe vételének alapja a szakértői vélemény javaslata utazó-gyógypedagógusi/konduktori ellátásra.
Jelentkezéseket a fenti elérhetőségeken várjuk!
Küldetés:
Az utazó konduktorok egyéni órarend szerint adaptív fejlesztést valósítanak meg a többségi intézményekben egyéni formában.
Munkájuk segítséget nyújt a szülőknek az otthoni napirend, tanulási szokások, tanrend aktív kialakításában, de segítséget nyújtanak a többségi intézmények pedagógusainak is a gyerekek iskolai feladatainak egyénre szabott differenciálásában.
A gyermekek/tanulók az utazó konduktorok konduktív programja alapján mozgásfejlesztést, tartásjavító feladatokat, finommotorika fejlesztését, lábfejfeladatokat, nehezített állás-járást, egyensúlyérzéket fejlesztő feladatokat, önellátási teendők gyakorlását, ill. a figyelem, szem-kéz koordináció fejlesztését célzó feladatokat végeznek. Az utazó konduktorok útmutatásának köszönhetően a tanultakat a szülők segítségével otthoni körülmények között is alkalmazzák.
Az Utazó Konduktori Szolgálat igénybe vételének alapja:
A szakértői véleményben megjelölt mozgásfejlesztés javaslata szomatopedagógus/ konduktor /mozgásfejlesztő szakember által.
Életkori eloszlás:
- Óvodáskor (3-6 év)
- Kisiskoláskor (6-10 év)
- Iskoláskor (10-14 év)
- Serdülőkor (14-18 év)
Foglalkoztatási formák:
A fejlesztésben részt vevő szakemberek döntése alapján a szakmai szempontok és a gyermek/diák egyéni elfoglaltságát és tanrendjét figyelembe véve alakítják ki a legmegfelelőbb foglalkoztatási formát.
A konduktorok egyéni fejlesztési tervet készítenek minden tanévben I. és II. félévben, majd évvégén véleményt írnak, melyet a gyermek/diák szüleivel megbeszélnek és az otthoni feladatokat átadják.
A szolgáltatás főbb céljai:
- a szülők és pedagógusok részére tanácsadás,
- szaktanácsadás,
- esetmegbeszélés,
- otthoni feladatok átadása,
- SNI gyermek elfogadtatása,
- fejlesztéséhez szükséges teendők, feladatok megbeszélése,
- tájékoztatás a fejlesztés lehetőségeiről,
- javaslattétel a gyermek/ tanuló egyéni igényeihez szükséges környezet kialakítására
- a gyermek/diák egyéni fejlesztési tervének megismertetése a szülővel,
- az integráció elősegítése,
- szaktanácsadás,
- módszertani segítségnyújtás.