Név: Beosztás: Telefonszám: E-mail cím: Iroda:
Dr. Pálla Tamás
egyetemi adjunktus, tanulmányi felelős
476-3600, 53042
palla.tamas@semmelweis.hu
1. emelet 2.
A gyógyszerész diploma megszerzése után a TDK hallgatóként megkezdett tudományos munkát PhD hallgatóként folytattam a Gyógyszerészi Kémiai Intézetnél. A doktori fokozat megszerzése után előbb tanársegédként, jelenleg pedig adjunktusként végzem oktató-kutató munkámat. Kutatócsoportunk fő területe a mágneses magrezonancia (NMR) spektroszkópia, amit kismolekulák, kisebb peptidek és fehérjék fiziko-kémiai paramétereinek meghatározására használunk. Főbb profilom a szeléntartalmú kismolekulák vizsgálata, melyek egy az irodalomban kevésbé jól körüljárt, 77Se NMR technikával is mérhetőek. Egyetemi oktatóként különféle kémiával kapcsolatos tantárgyakat tanítok első-, másod- és harmadéves hallgatóknak. A magas színvonalú oktatás, a hallgatók számára motiváló légkör kialakítása mindig is fő szempontként szerepelt előttem.

Tanulmányok:

• 2016 – Semmelweis Egyetem – gyógyszerész
  • 2021 – Semmelweis Egyetem – PhD, gyógyszertudományok
  • 2022 – Semmelweis Egyetem – szakgyógyszerész, minőségbiztosítás

Szakmai tapasztalat:

• 2018 – Semmelweis Egyetem, Gyógyszerészi Kémiai Intézet – tanársegéd
  • 2023 – Semmelweis Egyetem, Gyógyszerészi Kémiai Intézet – adjunktus

Oktatott tárgyak:

• Általános és szervetlen kémia I. – magyar és angol képzésben tanulmányi felelős
  • Általános kémiai alapismeretek – tantárgyfelelős
  • Általános és szervetlen kémia II. – magyar és angol képzésben tanulmányi felelős
  • Általános és szervetlen kémiai alapszámítások – tantárgyfelelős
  • Analitikai kémia I.
  • Analitikai kémia II.
  • Gyógyszerkémia és analízis I.
  • Gyógyszerkémia és analízis II.

Válogatott publikációk:

1. Pálla, Tamás; Kolompár, Zsolt ; Mazák, Károly ; Mirzahosseini, Arash ; Noszál, Béla (2023): Estimating the Bias of Model Compounds for the Determination of Species-Specific Protonation Constants. ACS Omega 9(1) 896.
  2. Pálla, Tamás; Mirzahosseini, Arash ; Noszál, Béla (2023): Properties of Selenolate-Diselenide Redox Equilibria in View of Their Thiolate-Disulfide Counterparts. Antioxidants 12(4) 822.
  3. Pálla, Tamás; Herbath, Laura ; Mazák, Károly ; Mirzahosseini, Arash ; Noszál, Béla (2022): Selenate – An internal chemical shift standard for aqueous 77 Se NMR spectroscopy. Magnetic Resonance in Chemistry 60(1) 148-156.
  4. Pálla, Tamás; Mirzahosseini, Arash ; Noszál, Béla (2020): Species-Specific, pH-Independent, Standard Redox Potential of Selenocysteine and Selenocysteamine. Antioxidants 9(6) 465.
  5. Pálla, Tamás; Mirzahosseini, Arash ; Noszál, Béla (2020): The species-specific acid-base and multinuclear magnetic resonance properties of selenocysteamine, selenocysteine, and their homodiselenides. Chemical Physics Letters 741 137076.

MTMT link: https://m2.mtmt.hu/api/author/10057350