Név: Beosztás: Telefonszám: E-mail cím: Iroda:
Dr. Mazákné Kraszni Márta
egyetemi docens
476-3600, 53073
kraszni.marta@semmelweis.hu
2. emelet 23.
Oktatói tevékenységem keretében Gyógyszerkémia és analízis valamint a Műszeres gyógyszeranalízis tantárgyak előadója, gyakorlatainak vezetője valamint vizsgáztatója vagyok magyar és angol nyelven. Emellett a Molekulaszerkezet-meghatározás spektroszkópiai módszerekkel szabadon választható kurzus valamint a Királis analízis Ph.D. kuzus keretein belül tartok előadásokat NMR spektroszkópia tárgykörből. Gyógyszerkémiai és NMR spektroszkópiás témákban szakdolgozati illetve TDK munkákat irányítok. Kutatási tevékenységem során bio-és gyógyszermolekulák fizikai-kémiai tulajdonságait, ciklodextrinekkel történő komplexképzését vizsgálom, illetve szintetikus és természetes növényi anyagok szerkezetvizsgálatát végzem NMR spektroszkópiával.

Tanulmányok:

• 1998 – Semmelweis Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar– okleveles gyógyszerész
  • 2004 – Semmelweis Egyetem Doktori Iskola – Ph.D. fokozat
  • 2004– Egészségügyi Felsőfokú Szakirányú Szakképzés – szakgyógyszerész (kémiai/fizikai-kémiai gyógyszerellenőrzés szakirány)

Szakmai tapasztalat:

• 2001-2005 – Semmelweis Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézet – egyetemi gyakornok
  • 2005-2009 – Semmelweis Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézet – egyetemi tanársegéd
  • 2009-2015 – Semmelweis Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézet – egyetemi adjunktus
  • 2012-2013 – University of California, Riverside, postdoc kutató
  • 2015 – Semmelweis Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézet – egyetemi docens

Oktatott tárgyak:

• Gyógyszerkémia és analízis
  • Műszeres gyógyszeranalízis

Válogatott publikációk:

1. Kraszni M., Balogh B.,Mándity I, Horváth P. (2024): Advantages of Induced Circular Dichroism Spectroscopy for Qualitative and Quantitative Analysis of Solution-Phase Cyclodextrin Host–Guest Complexes. J. Mol. Sci. 25(1), 412.
  2. Kraszni M., Ágh F., Horváth D., Mirzahosseini A., Horváth P. (2023): Effect of Substitution Degree and Homogeneity on Cyclodextrin-Ligand Complex Stability: Comparison of Fenbufen and Fenoprofen Using CD and NMR Spectroscopy. J. Mol. Sci. 24(8), 7544.
  3. Tóth G., Horváthi K., Kraszni M., Ausbüttel T., Pályi B., Kis Z., Mucsi Z., Kovács G.M., Bősze S., Boldizsár I. (2023): Arylnaphthalene Lignans with Anti-SARS-CoV‑2 and Antiproliferative Activities from the Underground Organs of Linum austriacum and Linum perenne. Nat. Prod. 86, 672-682.
  4. Hosztafi, S., Kraszni, M., Tóth, G., Marton, J. (2018): Synthesis of 1-iodo-substituted codeine derivatives. org. chem. 15(12), 1012-1020.
  5. Kraszni, M., Marosi, A., Larive, C.K. (2013): NMR assignments and the acid-base characterization of the pomegranate ellagitannin punicalagin in the acidic pH-range. Analytical and Bioanalytical Chemistry 405 (17), 5807-5816.

Egyéb:

SE Gyógyszerésztudományi Kar Tanulmányi és Vizsgabizottság elnöke