2022. november 28-án ünnepi megemlékezés keretében a Semmelweis Egyetem legrangosabb díjával, Pro Universitate Életműdíjjal tüntették ki Dr. Fonyó Attilát. A posztumusz átadott elismerést felesége, Fonyó Magdolna vette át. Az átadást követően egy kisfilmmel emlékeztek meg Fonyó professzor úrról, majd Dr. Mócsai Attila, az Élettani Intézet igazgatója, a professzor egykori tanítványa idézte fel beszédében Dr. Fonyó Attila karrierjének legfontosabb állomásait.

Az eseményt Gyémánt László festőművész előadása zárta, aki az egyetem felkérésére elkészítette Professzor úr portréját.

Fonyó professzor úr életműve ékes bizonyítéka annak, nem magáért, hanem másokért, mindenkiért munkálkodott: a tudományért, a betegekért, az oktatásért, a Semmelweis Egyetemért.

Az ünnepélyes megemlékezésről további gondolatok itt  olvashatóak.