2020. szeptember 3-án -a járványveszély miatt szűk körben- köszöntötte Intézetünk, az Egyetem vezetése és Fogorvostudományi Kara a 80. évét a napokban betöltött Dr. Fehér Erzsébet professzor emeritát. A most is aktív, jelenleg is német csoportok gyakorlatait vezető professzorasszony intézeti oktató- és kutatómunkája mellett 9 éven át volt a FOK dékánhelyettese. A köszöntők:

• Dr. Alpár Alán egyetemi tanár, rektorhelyettes, igazgatóhelyettes
  • Dr. Hermann Péter egyetemi tanár, rektorhelyettes, korábbi FOK dékán
  • Dr. Zelles Tivadar egyetemi tanár, korábbi FOK dékán
  • Dr. Gera István egyetemi tanár, korábbi FOK dékán
  • Dr. Gerber Gábor egyetemi docens, FOK dékán, igazgatóhelyettes
  • Dr. Altdorfer Károly egyetemi docens, a Vegetatív beidegzés laboratórium munkatársa.

A méltatások után Fehér professzorasszony foglalta össze életútját, kitérve példaképeire (Szentágothai professzor, Palkovits professzor és bátyja, Fehér János professzor), a fontosabb fordulópontokra („az érzelem és a politika” befolyásolta pályáját, életútját, így lett és maradt anatómus). Köszönetet mondott korábbi és jelenlegi munkatársainak az Intézetben és a FOK Dékáni Hivatalban, kiemelte családjának támogató szerepét.

Az ünnepséget koccintás zárta.

(Fotó: Horváthné Oszwald Erzsébet)