Közös Program - Összes kar
Közös Program – Összes Kar
A Karriernapon több olyan pont és program lesz, amely mindenkinek szól, kartól és szaktól függetlenül. 10:00 – Kapunyitás | Aula A Karriernap 10:00-kor veszi kezdetét, ekkor nyitnak a kitelepült intézmények és szervezetek standjai. Érdemes korán érkezned, mert számos ajándék és szóróanyag gyorsan elfogy a nap során! 11:00 – Megnyitó | Díszterem A Karriernapot a Semmelweis Egyetem vezetése mellett az Állami Egészségügyi Ellátó Központ és a Magyar Rezidens Szövetség nyitja meg; ekkorra mindenképpen érdemes megérkezned, hogy a legfrissebb, rendszerszintű információkról ne maradj le. Ekkor hangzik el a Karriernappal kapcsolatos néhány fontos információ, és az egyetem Szak- és Továbbképzési Igazgatóság vezetőjének köszöntője is. 11:15 – Fenntartható egészségügy és az ellátók egészsége | Díszterem | dr. Márky Ádám Az ország első életmódorvostan szakorvosa, dr. Márky Ádám nyitó előadásában beszél majd arról, hogyan képzelhető el reálisan egy fenntartható egészségügyi rendszer – amely elsősorban az egészségügyi ellátók saját egészségének és jóllétének megőrzésével indul. A harvardi egyetem modellje alapján egy újszerű megközelítést hoztak el a Longevity projekt keretében Magyaroszágra. [11:00 – 13:30 – Karspecifikus programok] 15:00 – A doktori képzésről – PhD az egyetem után | Zöld előadó | dr. Sallai Imre A nap utolsó, minden kart érintő programja a doktori képzést járja körbe: mire jó a PhD fozokat, miért és mikor érdemes belevágnod? Mit érdemes tudnod a megváltozott, immár 4 évre tervezett PhD képzésről? Mikor és hogyan történik a felvételi? Az egyetem Doktorandusz Önkormányzatának tagja, Sallai Imre doktorandusz előadása után személyesen is feltehetsz kérdést a doktori képzéssel kapcsolatban.
ÁOK Program
ÁOK Program
ETK Program
ETK Program
FOK Program
FOK Program
GYTK Program
GYTK Program
A gyógyszerész szekció előadói idén is a Magyar Gyógyszerészhallgatók Egyesülete (HuPSA) által kerültek meghívásra:
12:00 – 12:45 – Milyen utakon indulhatunk el a gyógyszeriparban a diploma után? | Barna előadó | dr. Kocsis Janka
A gyógyszerész diploma egyike a legváltozatosabban kamatoztatható végzettségeknek: különböző karrierpályák hihetetlenül széles skálája áll bármely végzett gyógyszerész előtt, legyen szó továbbtanulásról, kutatásról, gyógyításról vagy éppen innovációról, vállalkozásról, iparban való elhelyezkedésről. E rendkívül változatos lehetőségek között kalauzol el Tége is előadásában dr. Kocsis Janka, aki maga is igen szokszínű tapasztalattal rendelkezik több szakterületről!
13:00 – 13:45 | Kórházi és klinikai gyógyszerészet | Barna előadó | dr. Gyimesi Nóra
A betegágyhoz legközelebbi gyógyszerészi szakma a klinikai gyógyszerészet. Mit adhat számodra ez a pálya? Milyen karrierlehetőségek vannak a klinikai gyógyszerészetben, milyen kihívásokra számíts? Mivel foglalkozik pontosan a klinikai szakgyógyszerész és miért kiemelkedően fontos szereplője a betegellátásnak? Ebben a blokkban dr. Gyimesi Rita kórházi-klinikai szakgyógyszerésztől kérdezhetsz a pálya buktatóiról és szépségeiről.
14:00 – 14:45 | Patikus a 21. században | Barna előadó | dr. Palcsó Barnabás
Milyen kihívások és lehetőségek várnak egy fiatal gyógyszerészre gyógyszertárban? Mire számíts ezen a pályán és hogyan helyezkedj el? Hogyan változik a patikai szakma a XXI. században, milyen trendek várhatóak a jövőben? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről beszél dr. Palcsó Barnabás a gyógyszerészi szekció záró előadásában.
15 órától pedig figyelmedbe ajánljuk „A doktori képzésről – PhD az egyetem után” c, előadást – lásd a közös programot!