Az Alumni Igazgatóság a tavaszi és az őszi félévben az egyetemen végzett hallgatók részére térítésmentesen biztosította a részvételt tizenhárom tréning, három workshop és egy online képzési alkalmon, amelyek fő témái között a jogi önvédelem, az asszertivitás, a konfliktus- és problémakezelés, a time menedzsment, a stresszkezelés, a kiégés, karrier és motiváció szerepelt. A képzésekkel az Alumni Igazgatóság annak a célkitűzésének tesz eleget, hogy segítse az alumnusokat személyes és szakmai fejlődésükben. A képzések 2025-ben folytatódnak.

A 2023/2024-es tanév tavaszi és a 2024/2025-ös tanév őszi félévében az egykori hallgatók az Alumni Igazgatóság tizenhét képzése közül választhattak. A legnépszerűbb képzés az asszertivitás, asszertív viselkedés volt, amelyen 150-nél is többen vettek részt. Nagy népszerűségnek örvendett az alumnusok körében a jogi önvédelem – az orvos jogai, a stresszkezelés és érzelmi intelligenciafejlesztés, a konfliktuskezelés a munkahelyen, az idő, avagy az egészséges ritmus, valamint a szegmentálás, a személyiségtipológia alapjai című képzések is.
Ebben az évben is három kiváló tréner biztosította a képzések magas színvonalát, akik jövőre visszatérnek a Semmelweis Egyetemre.
 
Dr. Gyarmathy Miklós, a PharmaConsulting megálmodója és alapítója, tréner, vezetői tanácsadó. A gyógyszerész diploma megszerzését követően gyógyszergyárban, majd patikában dolgozott, 1999-ben csatlakozott a ConAction Tanácsadó vállalathoz, majd saját céget alapított: a FairDeal Solutions Kft., magyarul a „tisztességes üzleti megoldások”, mely név mögött a tisztességes piaci jelenlét, a tisztességes partneri együttműködés és nem utolsó sorban a tisztességes megoldások szállítása áll. „Célom a vezetők és a munkatársak hatékonyságának növelése, a tudatosságuk, önismeretük segítésével. A már jól működő megoldások tudatos szintre emelésén túl azok javításán keresztül érünk el kimagasló eredményeket, legyen az vezetői vagy munkavállalói siker.”
Antóny Kornélia intézményi kommunikátor, szervezetfejlesztő, fejlesztési- és vállalatvezetési tanácsadó, life-, art- és business coach, mestertréner, gazdaságpszichológiai szakértő. Közel 3éve foglalkozik vezetők és cégek fejlesztésével, önismereti kérdésekben rendszeresen tart képzéseket és előadásokat nagy rendezvényeken, eseményeken. Három éve kutatja a boldogság kérdéskörét, amelyről sokat beszél a médiában és könyve is jelenik meg hamarosan a témáról. Rendszeresen mentorál és támogat fiatal tehetségeket, és interaktív alkalmain – bármi is legyen a téma – előszeretettel viszi mélyre a résztvevőket. „Az élet számomra folytonos tanulás, ahol minden, amit megtanultam a szervezetekről, emberekről, csoportokról és egyénekről ugyanazt a célt szolgálja: rátalálni magamra és segíteni másoknak is, hogy ugyanezt tehessék a maguk választotta módon és ütemben!”
Dr. Ungváry Botond jogász és mérnökinformatikus, egyetemi oktató, a Magyar Ügyvédi Kamara elnökségének tagja. Szívügye az orvosjog. Több mint 10 éve foglalkozik az egészségügy és az egészségügyi informatika jogi kérdéseivel. Előadásai során olyan fontos témákat érint, mint az orvos jogai és lehetőségei az egészségügyi ellátás bonyolult szabályozási rendszerén belül, az orvosi műhibaperek anatómiája, a gyógyító munka és a dokumentációs kötelezettségek élhető egyensúlya és általános jogi ismeretterjesztés egészségügyi dolgozók számára. A valós életből vett esetekkel illusztrált előadásai hasznos betekintés nyújtanak az orvosi jogi önvédelem olyan témáiba, amellyel az orvosképzés során nem, vagy csak rendkívül ritkán találkozhatunk.
A képzések, tréningek és workshopok a 2025-ös évben is folytatódnak. A Semmelweis Egyetem és jogelőd intézményei egykori hallgatói továbbra is térítésmentesen vehetnek részt az Alumni Igazgatóság által biztosított alkalmakon.
A tervek szerint az alábbi képzések várhatóak 2025-ben:
Tréningek
  • Asszertivitás, asszertív viselkedés
  • Az idő, avagy az egészséges ritmus (time menedzsment)
  • Generációs eltérések: Hogyan értsük meg egymást? Híd a generációk között
  • Imposztorszindróma, motiváció és inspiráció a munkában, avagy az önbecsülés és önbizalom határai
  • Kiégés: egy csendes járvány napjainkban?!
  • Konfliktuskezelés a munkahelyen
  • Mindfullness, avagy a fókusz és a figyelem szerepe a munkában
  • Problémakezelés és helyzetfelismerés
  • Stresszkezelés és érzelmi intelligenciafejlesztés
  • Szegmentálás, a személyiségtipológia alapjai
  • Tanulási és Problémamegoldási stílusok

 

Workshopok
  • A halogatás művészete, avagy hogyan kerüljünk ki a halogatás csapdájából
  • Asszertivitás a gyakorlatban workshop I.-II.
  • Kiégés és karrier – célok és az egészséges motiváció fenntartásának irányai
  • Kommunikáció nem együttműködő személyekkel
  • Reziliencia és változáskezelés
  • Stresszkezelés és érzelmi stabilitás
  • Tudatos tervezés, avagy hogyan lesznek álmokból célok és azok megvalósítása

 

Online képzések
  • A halogatás művészete, avagy hogyan kerüljünk ki a halogatás csapdájából
  • Jogi önvédelem – Az orvos jogai
 
A képzésekre az Alumni honlapján fog megnyílni a jelentkezés, amelyről az alumni hírlevélen keresztül is értesítést kapnak az egykori hallgatók, akik jelentkezését az Alumni Igazgatóság 2025-ben is várja!

Szöveg: dr. Fecser Zsuzsanna, Karácsony Anna – Alumni Igazgatóság

Fotó: Zellei Boglárka – Semmelweis Egyetem