Idén is lelkesen csatlakoztunk az Európai Hulladék Csökkentési Hét akcióhoz!

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét alapja a hulladékpiramis. A megvalósuló akciók a 3R-re épülnek: ösztönözzük a hulladékcsökkentést, a termékek újrahasználatát és azok újrahasznosítását. Ez a három fő csapásvonal, (a sok – sok egyéb lehetőségen kívül) amit célszerű észben tartani a fogyasztási szokások átértékelése során. A három kiemelt területen kívül támogatjuk a szemétszedést, a szemetelést illető tudatosság növelése érdekében.
A tavalyi tanév sikerén felbuzdulva, a 4. csoport kisiskolásai idén is elkésztették maradék textil anyagok és alufólia felhasználásával a csodás ékszereiket, a nyakláncokat. A karácsonyi műhely alkalmával „dolgoztak” a szorgos kis kezek, az alufóliát gombóccá gyúrva beletömködték az anyagba, és persze a csomó kötését is tanulták, gyakorolták. Az idei évben ezt a kedves projektünket kiegészítettük még ajándékzacskók készítésével, amihez nem volt másra szükségünk csak megmaradt kisebb darab szép, színes csomagolópapírokra. Így még a cikk-cakk olló használatát is gyakorolni tudtuk.

5kép