Októberben, mikor beköszöntött a hidegebb idő, iskolánk VII-es csoportja rovarhotelt készített, hogy segítse a rovaroknak az áttelelést.

Számtalan természetes anyaggal ismerkedhettek meg tanulóink, amelyet a rovarhotel készítése során felhasználtak: szalma, toboz, kavicsok, agyaggolyók, gallyak, moha, levelek. Mindeközben a környezettudatosságra és az újrahasznosításra is nagyon ügyeltek, mivel üres tejesdobozokat és konzervdobozokat használtak a rovarhotelek alapjául, valamint WC-papír gurigát is a kitöltéséhez. Minden érzékszervükre szükségük volt ezen az órán! Az alapanyagokat tapintás, hallás útján is igyekeztek felismerni, valamint meg is szagolhatták, milyen illata van a szalmának vagy a mohának. A környezetismeret órán szerzett tudásuknak nagy hasznát vették a gyerekek. A kész rovarhoteleket elhelyezték az udvaron a fák tövébe, amit a teraszról is remekül tudnak ellenőrizni, a másikat pedig hazavihették, hogy otthon is tudják segíteni az udvaron lévő rovarok áttelelését. A következő hetekben már többen jelezték, milyen rovarokat láttak mocorogni új téli lakóhelyükön.

4kép