Víz Világnapja alkalmából több különböző érdekes programot sikerült megvalósítania diákjainknak.

Beszéltek a rendszeres vízfogyasztás fontosságáról, illetve a téma kapcsán egy teljes nap mérték és számolták az elfogyasztott víz mennyiségét. A kapott értékeket egy közös plakáton jelölték.

A mozgásprogramokon a motivációban is megjelent a téma. Az ülő feladatsor alatt megbeszélték vizeink védelmének fontosságát, majd találós kérdésekre válaszoltak a diákok. Az egyéni feladatok megoldása során csapatonként más-más témában foglalkoztak a vízzel.

• fitball-on egyensúlyozva raktat ki puzzle-t, majd megfelelő sorrendbe tették a körforgás lépéseit
  • különböző járásfeladatok megoldása közben a földgömbön helyezték el a kontinenseinket és a legnagyobb állóvizeket
  • Európa vízrajzi térkép segítségével változatos feladatokat oldottak meg

Nem csak saját, hanem az állatok vízfogyasztására is odafigyeltek, mert a madáretetőkben lévő itatókat is megtöltötték friss vízzel az udvari séta alatt.

A nap végén a gyerekeknek a kreativitásukra is szükség volt, hiszen mindenki megfestette, ami a színes programok után eszébe jutott a víz kapcsán. Összességében a programok közben, a már meglévő ismereteinket felfrissítették és sok új dolgot tanultak.

Tanulók, nevelők és a hallgatók is jól érezték magukat a közös tevékenységek során.

5kép