2022. október 26-án a Gágogó zenekar ad koncertet a Pető Intézetben a Zenedélután programsorozat keretein belül.

Iskolánk egyik konduktora, Takács Zsuzsi is játszik a trióban.

„Együttesünk 1997-ben alakult. Gyermekeknek szóló verses, játékos műsorok készítésével foglalkozunk. Nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a kisóvodásoktól az általános iskola 4. osztályáig a korosztálynak megfelelő programot biztosítsunk. Az 1998-as Gyermekzenekarok Találkozóján Szegeden „A legközvetlenebb zenekar” címet és a vele járó díjat kaptuk. Programjainkon elsősorban az általunk kiválasztott versekre írt saját zenéinket adjuk elő, de helyet kapnak a műsorban a már elfogadott, klasszikusnak tartott gyermekdalok, népdalok, saját szövegek is. Nagyon fontos számunkra a játék, ezért a műsor jelentős részét közösségi, tréfás, mozgásfejlesztő, koordinációs játékok alkotják. A zenekar tagjai Takács Zsuzsi, Takáts Botond, Sáfrán Csaba (Safi), Vámos Eszter, Szabó Dani. Mindannyian régen zenélünk különböző táborokban, iskolákban. Az előadás teljesen akusztikus. Sok hangszert használunk: gitárt, nagybőgőt/basszusgitárt, csellót, furulyákat, dobokat, tikfát, melodikát, triangulumot, és még amiket zenére foghatunk. Kedvenc költőink, akik a műsorban szerepelnek: Kányádi Sándor, Tóthárpád Ferenc, Páskándi Géza, Vasvári István, Donászy Magda. A Gágogó című műsorunk interaktív koncert sok játékkal.”