A hozzánk járó gyermekek sokféle szakkör közül választhatnak, ahol érdeklődésüknek megfelelően különböző tevékenységekben bontakoztathatnak ki.

Az IKT az információs és kommunikációs technológiákat jelöli.
Ha azt halljuk, hogy IKT, gyakran nem gondolunk másra, mint a számítógépekre és vagy az interaktív
táblákra. Az IKT azonban ennél sokkal tágabb értelemben használatos, és magába foglal minden digitális technológiát.

Csütörtök délutánonként az IKT szakkörös gyerekekhez robotok gurulnak be. Az alsó tagozatos tanulók két csoportban játszhatnak a „kütyükkel”. Az idei tanévben az egyik csoport a robotok világába csöppent, míg a másik csoport különböző felületeken, számítógépekkel alkothatják meg az általuk kiválasztott projektjüket.

Az IKT szakkör céljai:

• A közvetett (érzékelés, észlelés, figyelem) és a közvetlen (emlékezet, képzelet, gondolkodás) megismerő folyamatok fejlesztése.
  • A problémamegoldó gondolkodás fejlesztése.
  • Az algoritmikus gondolkodás lépéseinek tudatosítása.
  • A térbeli tájékozódás fejlesztése.
  • A finommotorika és az differenciált ujjmozgások fejlesztése.
  • Szociális kompetenciák fejlesztése
  • IKT eszközökkel támogatott egyéni tanulási környezet kialakítása.

Szakkörvezető:
Anton Éva