A Magyar Parasport Napján megrendezésre kerülő Több, mint sport! – online parasport órák programhoz csatlakozott iskolánk 3-as csoportja.

Az online előadás első részében a FODISZ sportigazgató edukációs jelleggel mutatta be a sajátos nevelési igényű diákok sportját, sportolási lehetőségeit, illetve a parasport magyarországi berendezkedését, az egyes szakszövetségi működéseket, az ismert fogyatékos sportolókat, valamint eredményeiket.

Az előadás során a gyerekek László Attilával, para teqball, para teqis, para teqpong és parakerékpár versenyzővel is beszélgethettek. A tanulók olyan kérdésekre kaptak választ, mint például „Miből áll egy edzése?”, „Volt-e már olyan, amikor úgy érezte feladja, ha igen, akkor mi lendítette tovább?”, „Ki segített megtalálni a számára megfelelő sportot?”.

Az előadás után a gyerekek azt mondták, hogy nagyon érdekes volt számukra az előadás, jó volt látni egy élő példát, aki megmutatta, hogy nincs lehetetlen, ha küzdünk a céljainkért!