Legfontosabb környezetvédelmi problémáink

(környezetvédelmi előadás a felső tagozaton)

2014.02. 12-én a felső tagozatos diákok érdekes ökológiai előadáson vehettek részt. Iskolánkban az „ökoiskola” programjainak keretében rendszeresen szervezünk olyan előadásokat, amelyeket „külsős” egyetemi hallgatók tartanak. Most Kerekes Ivett Kriszta a Szent István Egyetem harmadéves természetvédelmi mérnök hallgatója érkezett a gyerekekhez immár nem először. Jó hangulatú közvetlen előadásból tanulhattak diákjaink a legaktuálisabb környezetvédelmi problémákról. Nagyvonalakban megismerhettük a globális helyzetet és az országunkat különösen érintő kérdéseket. Megismerték a gyerekek a Natura 2000 program leglényegesebb vonatkozásait. Az előadás végén kötetlen beszélgetés keretében kerültek szóba azok a lehetőségek, amelyeket a mi tanulóink is meg tehetnek a fenntartható fejlődés érdekében. Bár az előadás jó hangulatban zajlott a felmerülő gondolatok mind az előadó, mind a gyerekek részéről igen komolyak voltak.

Köszönjük Ivett a felkészülést és a színvonalas foglalkozást, szívesen beszélgetnénk Veled újra!