A verseny helyezettjei

Költészet napi versíró és versmondó verseny

A magyar költészet napjának méltó megünneplésére versíró versenyt hirdettünk iskolánkban, mely már tavaly is nagy népszerűségnek örvendett.

13 pályamű érkezett, és minden évfolyam képviseltette magát a versenyen. Ami nem is verseny volt igazából, hanem egy kis elmélyedés a kikívánkozó gondolatok és érzések kavargó halmazában.

Már a címek is beszédesek voltak: Jótét lélek, Végcél, Más világ, Lélek madara, Én „Szederke”, Túlsó part… hogy csak a legérdekesebbeket említsük.

A költészet napi megemlékezésünkre a koronát mégiscsak a versmondó versenyen tettük fel, hiszen a résztvevő nézők, a versírók és a versmondók is egyetértettek abban, hogy a legnehezebb feladat: közönség előtt tolmácsolni a költő szavait.

Ezt egy tanulónk, Csemer Edit, országos versenyen, a Kárpát-medencei Arany János balladamondó versenyen is bizonyíthatta; örültünk szép szereplésének ez alkalommal is.

A versíró verseny helyezettjei:

1. Bangó József Rómeó (9.A) : Az angyal
  2. Szeljak Zsófia (10.A) : Végcél
  3. Csemer Edit: (11.A) : Túlsó part

Részlet Az angyal című versből:

„ Ott voltam s láttam, mikor elestél

A pokol és menny közé érkeztél.

Mint egy szárnya szegett letaszított angyal

Kinek szívében megláttam önmagam.”

A versmondó verseny helyezettjei:

1. Elek Réka Mária (11.A) : Rétty Attila: Veled más
  2. Csemer Edit (11.A) : József Attila: Gyermekké tettél
  3. Antóni Csenge Mira (10.A) : Petőfi Sándor: Nemzeti dal
  4. Szűcs Fanni Fedóra (9.A) : Tóth Árpád: Olykor éjjel

Minden résztvevő Emléklapot és csokoládét kapott, a helyezettek Elismerő oklevélben részesültek, a legjobbak pedig könyvjutalomnak örülhettek.

Az iskolai könyvtár jövőre is tervezi mindkét verseny kiírását és megrendezését.

A legszebb versekből kiállítás nyílt iskolánkban.

Bakos Györgyi Julianna

könyvtárostanár