Helyszín: A leírásnak megfelelően, ld. program

Dátum: 2018.12.19.

A Magyar Kísérleti és Klinikai Farmakológiai Társaság Gyógyszerkémiai és Molekuláris Informatikai Szekciója és az E-Group ICT Software Zrt. közös rendezésében kerül sor a Gyógyszer- és egészségügyi innováció: lehetőségek és kihívások című előadóülésre. A gyógyszer és egészségügyi innováció az egészségügy számára kulcsfontosságúak. Egymásra is támaszkodva és egymást kiegészítve új terápiás termékek, eljárások, diagnózisok, innovatív ellátási megoldások…

A leírásnak megfelelően", "startDate":"2018-12-19", "endDate":"2018-12-20", "startTime":"09:00", "endTime":"00:00", "location":"A leírásnak megfelelően", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"Gyógyszer- és egészségügyi innováció: lehetőségek és kihívások", "label":"Naptárba"}

A gyógyszer és egészségügyi innováció az egészségügy számára kulcsfontosságúak. Egymásra is támaszkodva és egymást kiegészítve új terápiás termékek, eljárások, diagnózisok, innovatív ellátási megoldások kidolgozásával és bevezetésével, végső soron az egészségügyi ellátás minőségének és biztonságosságának, valamint (költség)hatékonyságának jelentős javulását eredményezik. Az utóbbi egy-másfél évtized nagy jelentőségű eredményei mellett és jelentős erőfeszítések ellenére, mindkét területen még jó néhány kihívás áll előttünk: példaként említhetők a különféle komplex betegségek gyógyítására alkalmas gyógyszerek és a hatékony (terápiát vezérlő/orientáló, gyors) diagnosztikai módszerek és eszközök iránti kielégítetlen igények; jelezve, hogy bizonyos területeken koncepcionális váltásra is szükség lehet.

Előadóülésünk célja, hogy jeles szakemberek révén a gyógyszer és egészségügyi innováció területeiről olyan új példákat mutassunk be, melyek saját kereteiken is túlmutatva, meggyőződésünk, fontos koncepcionális előre lépést is jelenthetnek.

Helyszín: Novotel Budapest Danube, (1027 Budapest, Bem rakpart 33-34.)

Az ülésen való részvételhez regisztráció szükséges. Kérjük, hogy az alábbi linken töltse ki a regisztrációs űrlapot legkésőbb 2018.12.10-ig. Regisztrációs díj nincs.

Regisztrálni ide kattintva lehet.

10.00-10.25 Regisztráció

10.25-10.30 Megnyitó

Előadások

10.30-10.50 Prof. Bereczki Dániel (SE, Neurológiai Klinika, igazgató): Nagy adatbázisok alkalmazása a neuroepidemiológiában

10.50-11.10 Prof. Helyes Zsuzsanna (PTE, Szentágothai János Kutatóközpont, elnök): Egyetemi gyógyszer innováció: Egy pozitív példa

11.10-11.30 Dr. Fodor Krisztián (OGYÉI, főosztályvezető): Gyógyszeripari innovációk piacra jutása: regulációs eszközök

11.30-11.50 Kuthy Antal (E-Group ICT Software Zrt., vezérigazgató): Az adat gyógyszer?

Kerekasztal diszkusszió

12.00-13.00 Résztvevők: előadók, hallgatóság. Moderátor: Mátyus Péter