Dr. habil. Győrffy Zsuzsa PhD a kutatócsoport vezetője:

Digitális egészségügyi szakértő, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének docense, az Orvosi Szociológia részleg vezetője. „A digitális egészségügy messze túlmutat a technológián: a modern medicina lehetőséget ad a  közreműködő orvoslásra,  ahol a betegek többé nem passzív résztvevők, hanem egyre inkább e-páciensként  elkötelezettek, érdekeltek és jól informáltak saját gyógyulásukban, az orvos-beteg találkozásra felkészülnek, és a megosztott döntéshozatalt preferálják. A digitális egészségüggyel kapcsolatos kérdések új kihívásokat fogalmaznak meg a hivatás gyakorlói felé: a technológiai jártasság mellett a kritikus gondolkodás, az információkezelés, a kommunikációs készségek, a kreativitás és a csapatmunka kulcsszerepűvé válik”   


Girasek Edmond PhD, Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének adjunktusa, kiemelten foglalkozik az adatok és a mesterséges intelligencia jelentőségével az orvoslásban és az egészségügyi ellátórendszerben. “Az adatok megfelelő felhasználása és a mesterséges intelligencia alapvetően forradalmasítják az élet számos területét, ezen belül kiemelten az orvoslást és a szélesebb értelemben vett egészségügyet. Ezek a technológiák azonban akkor tudják érdemben javítani az ellátást, ha a mindennapi gyakorlatban is elérhetőek és használhatóak. Cél ezen technológiák elérhetővé tétele a mindennapi orvoslásban, illetve foglalkozni ezek szociológiai, jogi és etikai vonatkozásaival.”


Döbrössy Bence, tanársegéd, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetében. Kutatási területe az egészségfejlesztés lehetőségei a közösségi médiában. „Hiszem, hogy megfelelő odafigyeléssel a közösségi média nagyon hasznos színtere lehet az egészségvédelemnek. Interaktív, informatív és közösségformáló is lehet. De ez nem megy magától”


Radó Nóra PhD hallgató kutatásaiban a technológia orvostudományra kifejtett hatásával foglalkozik, a Qubit tudományos ismeretterjesztő magazin állandó szerzője, a Contemplate projekt társalapítója a CEU Innovation Lab keretében. „Munkámban a mesterséges intelligencia megkerülhetetlen – az ember jövőjének egyik legnagyobb hatású technológiája. Emiatt van szükség arra, hogy feltérképezzük a technológiára vonatkozó filozófiai, etikai, környezetpolitikai és egyéb társadalomtudományi dilemmákat, és ezekre mielőbb megoldásokat találjunk.”


Boros Julianna PhD szociológus, epidemiológus. A Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézete mellett a KSH Népességtudományi Intézetben dolgozik kutatóként. „Az utóbbi években tapasztalt digitális forradalom, a mesterséges intelligencia előretörése az élet más területei mellett az egészség- és a társadalomtudomány területén is alapvető változásokat hoz magával: az MI lehetővé teszi a korábban elérhetetlennek tűnő adatmennyiség és komplexitás feldolgozását, és az egészségügyi ellátás minőségének, hatékonyságának és eredményességének javítását, valamint a társadalmi jelenségek és folyamatok hatékonyabb és részletesebb megértését, elősegítve a társadalmi problémák megoldását.”


CSAPATUNK KÜLSŐ TAGJAI – ORVOS SZAKÉRTŐINK

  • Dr. Horváth Tamás PhD Fül- orr- gégész szakorvos
  • Dr. Varga Zsuzsa Fül- orr- gégész szakorvos
  • Dr. Németh Orsolya PhD igazgató, SE  Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet
  • Dr. Békási Sándor, háziorvos
  • Dr. Altorjai Péter házi gyermekorvos