Az Örkény István Színház önálló társulattal működő repertoárszínház, az ország egyik vezető művészszínháza.

Az Örkény elsősorban prózai drámaszínház, ám színházunk sokféle műfajra nyitott. Repertoárunkon az antikvitás szerzőitől a kortársakig máig több, mint száz mű szerepelt. Munkánk értelmét műfajtól függetlenül a magas színpadi irodalom választásában, az alapos próbamunkában, a közélet kérdései iránti nyitottságban, a humor, a groteszk és az irónia sokféle árnyalatának szeretetében látjuk.

A színház tíz éve működő színházpedagógiai programja Magyarországon az elsők között nyitott új csatornát a közönséggel való aktív, közösségteremtő kapcsolattartáshoz.

Kedvezmény:

Az aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók, diákigazolványuk felmutatásával 20% kedvezményben részesülnek személyes jegyvásárlás esetén.

A Családbarát Egyetem Program keretében az intézmény munkavállalói, Semmelweis Kártyájuk felmutatásával 10%-os kedvezményben részesülnek bármely előadására szóló jegy személyes megvásárlása esetén.