Későbbi időpontra halasztja a Semmelweis Egyetem a 2020. március 9-10-re meghirdetett Semmelweis 250 Klinikai Konferenciát, ugyanis a program számos kiemelt nemzetközi előadója – tekintettel az egyes országokban a koronavírus miatt bevezetett korlátozó intézkedésekre – lemondani kényszerült az utazást. Emellett a tegnapi napon hazai szinten is megjelent a koronavírus, az egyik érintett, akinél igazolták a fertőzés jelenlétét az egyetem hallgatója. A Semmelweis Egyetem egy későbbi időpontban megrendezi a kétnapos programot, ami az egyetem jubileumi tanévének kiemelkedő eseménye.

A Semmelweis Egészség Napok prevenciós lakossági rendezvény március 7-i programja szintén egy későbbi időpontban, május folyamán kerül megrendezésre. A rendezvény elhalasztásáról, valamint az új időpontról mindenkit értesítünk, aki előzetesen regisztrált az eseményre.

A Semmelweis Egyetem klinikáin a betegellátás zavartalanul folyik, a tervezett felvételeket, vizsgálatokat elvégezzük.