A honlapunk fejlécében saját logót helyezhetünk el. A logó képmérete: 100 x 100 pixel. Amennyiben a kép háttere fehér, akkor jpg formátumú képre lesz szükségünk, azonban, ha a kép háttere nem fehér, akkor  átlátszó hátterű png formátumú képre lesz szükségünk. A tényleges logó a képen belül érjen ki a kép széléig, és lehetőleg ne tartalmazza az egység/intézmény nevét (legfeljebb, ha az a grafika szoros része), mert az egység megnevezését a honlap fejléce mindenképpen szövegesen tartalmazza.

A Logót a Vezérlőpult > Megjelenés > Testreszabás menüpontban a Honlap azonosítás opciónál tölthetjük fel. Kattintsunk a logó kiválasztása, majd a fájl feltöltése opcióra. A kép kivágása opciót, ha nincs rá szükségünk, átugorhatjuk, majd a választás és Közzététel (gomb megnyomása) után a fejlécben meg is láthatjuk a logónkat. 

Az ideális logó:

A logó egy cég, szervezet vagy szolgáltatás egyedi, jól felismerhető, azonosításra szolgáló jele. A logó elsődleges célja a megkülönböztetés, az egyértelmű jelölés megkönnyítve a tájékozódást a piac szereplői között.

Nagyon fontos a stilizált megjelenítés. Az egyszerű, kevéssé bonyolult forma jobban megjegyezhető és felismerhető. A logó stílusa és színvilága feleljen meg a termék vagy intézmény célközönsége által igényeltnek. A bonyolult, aprólékos képek, túl sok szín vagy fénykép nem felel meg a logó követelményeinek. Gondoljunk a terveztetéskor arra, hogy a logónak számos területen meg kell állnia a helyét (pl. színesben, de fekete-fehérben is felismerhető; weben is jól mutat; megjelenhet levélpapíron, borítékon, ajándéktárgyon, akkor is ha felület vagy anyag nem engedi a finom kidolgozást, stb.)

A logó három típusa:

  • lehet pusztán egy felirat (egyedi kalligráfiával, színnel pl. CocaCola), így lehet az SE egységének neve, akár egy szlogennel (csak szöveg, de ez a honlapon nem használható);
  • tartozhat hozzá valamilyen grafikai ábra, embléma is (ikon + szöveg).
  • Utóbbi esetben magát az ábrát használhatják önmagában is (csak ikon), a nevet elhagyva, hiszen egy kellően bejáratott, ismertté tett márkajelzés a „cég” nevének feltüntetése nélkül is egyértelműen jelölhet, pl. Adidas (három levél), Nike (pipa), autómárka jelzések: Mercedes, Audi, stb.