Pályázati felhívások, esemény meghívók, időben lejáró tartalommal rendelkező cikkeket lehetőségünk van egy bővítmény segítségével bizonyos dátumhoz kötötten visszavonni a nyilvánosságtól, vagy egy más kategóriába áthelyezni. 

A lehetőség beüzemeléséhez először be kell kapcsolnunk a Vezérlőpult > Bővítmények > Post Expirator plugint. Bekapcsolás után kattintsunk a Vezérlőpult > Beállítások > Post Expirator menüpontra. 

Megadhatjuk a megjelenő dátum és idő formátumot (date format mező és time format mező) a szövegszerűen jelzett ill. az ott található linken elérhető PHP formázás segítségével. 

A „Default Date/Time Duration:” mezőben, ha a „None” értéket hagyjuk, akkor minden cikk közzétételénél pontosan megadhatjuk, hogy mikor járjon le a cikk. De a „Custom” opciót kiválasztva egy alapértéket is megadhatunk (pl. +1 day vagy +2 days, stb. +1 week vagy +2 weeks, stb.)

A „Default Expiration Category:” vagy üresen hagyjuk és mindig kézzel állítjuk be a cikk írásakor, hogy mi történjen a lejárt cikkekkel, vagy létrehozhatunk egy külön kategóriát arra, hogy a lejárt bejegyzések oda kerüljenek át. (Ebben az esetben előbb hozzuk létre a kategóriát, majd térjünk vissza a Post Expirator beállításokhoz és válasszuk ki célkategóriát.) 

A „Post Footer Display” szekcióban eldönthetjük, hogy a bejegyzés alján megjelenjen-e egy szöveg (ennek pontos tartalmát mi írhatjuk meg) pl. arról, hogy mikor fog a tartalom lejárni. Ha az Enabled opciót választjuk, bekapcsoljuk a  funkciót, míg alapból kikapcsolt (disabled) állapotban van.

Mentsük a beállításokat!

Ezek után minden új bejegyzés létrehozásánál meg jelenik a jobb oldali sávban egy új doboz „Post Expirator” címmel (vélhetően legalul, de a doboz fehér keretére kattintva és az egeret lenyomva tartva a doboz feljebb húzható a szerkesztő lécünkön)

post_expirator

Alap beállításként nincs élesítve a lejárat, ha szeretnénk, akkor pipáljuk be az „Enable Post Expiration” lehetőséget. Majd állítsuk be, hogy milyen dátummal szeretnénk a lejáratot (ha nem állítottunk a beállításoknál fix időtartamot).

Állítsuk be azt is, hogy mi történjen a bejegyzéssel lejáratkor (ha a beállításoknál nem adtunk meg kategóriát).

Draft = Vázlatba kerül (a látogatók nem láthatják, a keresők pl. Google találataira sem olvasható, de mi és a honlap bármely szerkesztője elérheti az „Összes bejegyzés” vázlatok között).

Delete = A lomtárba kerül (a látogatók nem láthatják, a keresők pl. Google találataira sem olvasható, de mi, és a honlap bármely szerkesztője visszaállíthatja szükség esetén az „Összes bejegyzés” „Lomtár”-ból).

Private = Magán bejegyzéssé alakul (a látogatók nem láthatják, a keresők pl. Google találataira sem olvasható, de csak mi magunk megtalálhatjuk az „Összes bejegyzés” között mint magán tartalmat).

Category Replace = Az eredeti kategória/kategóriák helyett átteszi egy másik, általunk kiválasztható kategóriá(k)ba (ha erre kattintunk, felkínálja a választható kategóriákat).

Category Add = Az eredeti kategória/kategóriák mellett egy másik, általunk kiválasztható kategóriá(k)ba is beteszi a bejegyzést (ha erre kattintunk, felkínálja a választható kategóriákat).

Category Remove = Kiveszi majd a bejegyzésünket az eredeti kategóriák közül abból, amit megjelölünk (ha erre kattintunk, felkínálja a választható kategóriákat).