A honlapon betűrendes bejegyzés-katalógust (pl. betegségenciklopédia) készíthetünk az Alphabetic Pagination nevű bővítmény segítségével.
A Vezérlőpult > Bővítmények oldalon be kell kapcsolni az Alphabetic Pagination nevű bővítményt.
A Vezérlőpult > Bejegyzés > Kategóriák oldalon létrehozunk egy új, releváns című kategóriát pl. Betegségenciklopédia vagy Enciklopédia.
Ezek után a Vezérlőpult > Beállítások > Alphabetic Pagination menüpontra kattintunk, hogy a szükséges beállításokat megtegyük az alábbiak szerint:
Első lépésként a General fülön az alábbi beállításokat eszközöljük:
JAVASOLT BEÁLLÍTÁSOK
- Implementation: Auto
- Display on all lists: No
- állítsuk be először a „category„-t, majd adjuk meg a létrehozott kategóriát
- DOM Position: FONTOS! rá kell kattintani a Reset linkre, majd a Custom lehetőségre. Ezután be kell írni, hogy: #enc-index
Styling beállítások (a 2. fülön találhatók, lásd lent): – csak minimális megjelenési beállításokra van lehetőségünk az alábbiak szerint (a pirossal jelzett Styles sor nem módosítható)
- Hide/Show pagination if only one post available: Show
- Layout Required: Horizontal/Vertical (amelyik szimpatikusabb)
- Language Selection: válasszuk ki a nyelvet, melynek betűit itt megjelentetni szeretnénk.
Mentsük el a beállításokat!
Ezek után kezdjük el létrehozni a bejegyzéseket, amelyeket az Enciklopédia /Betegségenciklopédia kategóriába pipáljunk be. Ha szeretnénk, hogy a betegség pl. „Heveny prosztatagyulladás” mind a P, mind a H betűknél megjelenjen, úgy majd létre kell hoznunk egy új bejegyzést, amelynek a címe „Prosztatagyulladás, heveny” legyen, és szintén bekategórizáljuk az enciklopédiához. Ezek után az átirányítás (redirect) segítségével az eredeti „Heveny prosztatagyulladás” című cikkre irányítjuk a bejegyzést.
Érdemes a Bal oldali widget területre egy szöveget tenni, pl.:
„Közérthető nyelven megfogalmazott betegtájékoztató oldalunk, mely segít az adott betegség tüneteinek felismerésében, a szükséges vizsgálatok között való eligazodásban és áttekintést nyújt a lehetséges gyógymódokról.”
Beállítható, hogy ez a szöveg csak a Betegenciklopédia oldalon vagy bármely oldalon olvasható legyen. Ehhez használjuk a Widget-logic bővítményt.