a kép kattintással nagyítható

A kedvezményezett neve: Szent Rókus Kórház és Intézményei

A projekt címe: „Képalkotó berendezések adásvétele és a meglévő elavult berendezések cseréje a Szent Rókus Kórház részére”

Szerződött támogatás összege: 366 712 231 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A projekt tartalmának bemutatása. Sajtóközlemeny melléklet (pdf)
Sajtóközlemény melléklet zárás
A projekt tényleges befejezési dátuma: 2015.12.15
A projekt azonosító száma: KEOP-5.6.0/E/15-2015-0087

Dokumentumok:

 

 

PROJEKT ADATOK

 

Kedvezményezett neve: Szent Rókus Kórház és Intézményei

1085 Budapest, Gyulai Pál utca 2-4.

Projekt címe: KMOP-3.3.3-13. Megújuló energiahordozó-felhasználás növelése

Tárgya: „Rókus Kórház intézményére napelemes rendszer telepítése”

Azonosító száma: KMOP-3.3.3-13-2013-0038

Szerződött támogatás összege: 46 990 000 Ft

Támogatás mértéke: 100%

 

Projekt indokoltsága:

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az új Széchenyi Terv Közép-Magyarországi Operatív Program keretén belül KMOP-3.3.3-13. Megújuló energiahordozó-felhasználás növelése tárgyú felhívást tett közzé, melyre a Szent Rókus Kórház és Intézményei KMPO-3.3.3-13-2013-0038 azonosító számon regisztrált, 2013. július 30. napon pályázatot nyújtott be. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2013. október 1-én kelt támogató levél szerint támogatásban részesítette az Intézményt. A Támogató döntése alapján a Szent Rókus Kórház és Intézményei 46 990 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Projekt várható eredménye:

A támogatásból a Szent Rókus Kórház és Intézményei Gyulai Pál utcai telephelyén található II. épület déli tetőfelületein került elhelyezésre a 208 darab Simax Green 240 Wp polikristályos napelem. Az összes beépített teljesítmény 49,92 kWp. A beruházás 2015. január 28-án átadásra került, azóta kifogástalanul üzemel. A berendezés üzem behelyezését követően két eredmény várható. Egyrészt csökken az ÜHGkibocsátás éves szinten 53,38 t/év, másrészt a megújuló energiával termeléssel éves szinten közel 0,0571 GWh villamos energiát állítunk elő.

Projekt befejezési dátuma: 2015. január 28.

Projekt záró kifizetési kérelem benyújtás dátuma: 2015. június 30.

 

PROJEKT ADATOK

Kedvezményezett neve: Szent Rókus Kórház és Intézményei

1085 Budapest, Gyulai Pál utca 2-4.

Projekt címe: A betegbiztonság növelését célzó fejlesztések megvalósítása a Szent Rókus Kórház és Intézményeiben

Azonosító száma: VEKOP-6.3.5-17-2017-00021

Támogatás mértéke: 100%

A projekt tényleges befejezési dátuma: 2019. 05. 31.

RÖVID ÖSSZEFOGLALÓ A PROJEKTRŐL

Támogatási szerződés száma: VEKOP-6.3.5-17-2017-00021

Kedvezményezett: Szent Rókus Kórház és Intézményei

A Szent Rókus Kórház és Intézményei 30.000.000 Ft vissza nem térítendő Európai Uniós támogatást nyert el az intézmény betegbiztonságának fejlesztését szolgáló eszközök beszerzésére.

A projekt megvalósításának legfőbb indoka az volt, hogy a Szent Rókus Kórházban is egyre komolyabb problémát jelentenek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések, illetve az antimikrobiális rezisztencia. Ennek egyik fő oka, hogy az intézményben korlátozottan állnak rendelkezésre olyan korszerű kézhigiénés rendszerek, amelyek lehetővé tennék a munkatársak és betegek megfelelő kézfertőtlenítését.

A projekt általános célja volt olyan korszerű, a betegbiztonságot szolgáló eszközök telepítése és rendszerek bevezetése a Kórház napi működésében, amelyek használatával lehetővé válik a kórházi fertőzések csökkentése, ezáltal az egészségügyi szolgáltatások minőségének javítása. A projekt konkrét célja az volt, hogy minden kórházi osztályon elérhetővé váljanak ezek a korszerű eszközök, így minden osztályon emelkedjen a betegbiztonság.

A támogatás segítségével a Kórház egy 30 MFt értékű fejlesztést valósított meg, amelynek keretében 763 db új, a betegbiztonságot szolgáló eszköz, elsősorban folyékony szappan és kézfertőtlenítőszer adagoló került beszerzésre.

 

VEKOP-6.3.5-17. Betegbiztonság növelését célzó fejlesztések

VEKOP – 1. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 2. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 3. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 4. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 5. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 6. rész szerződés Szerződés

 

A beszerzett eszközök a következők:

–    1 db a kézhigiénés tevékenység oktatására szolgáló rendszer –    Kézhigiénés Evolúciós Program, amely folyamatos oktatást tesz lehetővé, valamint a kézhigiénés gyakorlat ellenőrzését segíti az eredmények visszacsatolásával,

–    300 db folyékonyszappan adagoló a régi, elhasznált műanyag adagolók cseréje érdekében,

–    11 db szenzoros fali, 350 falra szerelhető + 50 db műanyag és 50 db ágyvégi kézfertőtlenítőszer adagoló, amelyekkel a kézhigiéné a betegellátási pontokon is kivitelezhetővé válik,

–    1 db felületi dekontaminációt támogató rendszer – KITAR program, amely a takarítás megfelelőségének felügyeletét könnyíti meg és egyszerűsíti le.

 

VEKOP-6.3.5-17 – higiénés eszközök, rendszerek

VEKOP – 1. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 2. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 3. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 4. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 5. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 6. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 7. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 8. rész szerződés Szerződés
VEKOP – 9. rész szerződés Szerződés

 

A kórházhigiénés fejlesztések megvalósításának eredményeként

–    A kézhigiénés compliance jelentősen emelkedik az alkalmazott kézfertőtlenítő rendszerek és technikák segítségével, így a nosocomiális infekciós esetek száma min. 10%-kal csökken.

    A kórházi fertőzések visszaszorításával alacsonyabb lesz az antibiotikum és az ápolási eszközök, gyógyszerek, fertőtlenítőszerek, stb. felhasználása, csökken az ápolási napok száma, javul a betegelégedettség.

A projekt révén jelentősen mérséklődhet az intézményben a kórházi eredetű fertőzések és az egyéb nemkívánatos események száma. A Kórházban dolgozó egészségügyi személyzet számára sikerül olyan biztonságos munkakörülményeket megteremteni, amelyek lehetővé teszik a hatékony gyógyítást.