Az Egyetemnek a Minisztérium (fenntartó) felé likviditási tervet kell készítenie a 2019. évben, illetve az azt követő évekre vonatkozóan a várható bevételekről és tervezett kifizetésekről havi ütemezéssel.

A fentiek alapján az Egyetem 2019. évi likviditási tervének elkészítéséhez, szíveskedjenek a mellékelt táblázat szerint megadni havi bontásban a várható pénzforgalmi kiadást költségnemenkénti (ERA) bontásban, a szerződés szerinti ütemnek (a projektek teljes futamidejére vonatkozóan) megfelelően a futó pályázatok (NVKP, VEKOP, EFOP, KEHOP, FIKP, TKP, stb.), Korm. hat. alapján kapott támogatások esetében.

Az adatszolgáltatást 2019. 09.,10.,11.,12. hónapokra kérnénk elkészíteni, valamint 2019.01.hó-12. hó-ig összesen. Az adatszolgáltatást havonta kérnénk frissíteni a tervszámok mellett a havi tényleges kifizetések adataival. Az adatszolgáltatást a hónap utolsó munkanapján (2019.07.31; 2019.08.31; 2019.09.30; 2019.10.30; 2019.11.29; 2019.12.30) kérjük megküldeni a titkarsag.penzugy@semmelweis-univ.hu email címre.
Az Egyetem likviditási terve a megküldött adatszolgáltatások (likviditási tervek) alapján kerül összeállításra, melynek feladási határideje mindig a tárgyhó 3. napja. Erre tekintettel kérjük, az adatszolgáltatási határidők pontos betartását.
Amennyiben a tárgyhónapban nem várható bevétel és kiadás, abban az esetben is kérjük az adatszolgáltatás nemlegesként (nullásként kitöltött likviditási terv) való megküldését.

Az év végi összesen adatot 2019. 11. 29-re meg kell ismételni.

Amennyiben a szeptember és november hónapban megadott várható összesen kiadás és a tényleges kifizetés közötti különbség meghaladja a +/-3 %-ot, akkor a tervtől való eltérés indokolása szükséges. A likviditási terv elkészítését jogszabály írja elő, amennyiben a várható kiadások a +/-3%-ot meghaladják és az eltérés indoklását az EMMI, valamint a PM nem fogadja el, úgy pénzbüntetést szabhatnak ki az Egyetemre.

A likviditási terveket kérnénk a lehető legpontosabban szíveskedjenek elkészíteni a mellékletként csatolt excel tábla alkalmazásával.

Budapest, 2019. július 29.

Tisztelettel:

Reif Lászlóné