Gyakran előfordul az egyetemre készülők körében a munkarendek közti különbségek kérdéseinek sora, melyik a jobb, melyiket miért érdemes választani, mire lehet számítani nappalin, és mire levelezőn.

Középiskola után jellemzően a nappali munkarendet szokták a fiatalok elsősorban választani, levelező tagozatra pedig gyakran már másoddiplomaként, mesterképzésként akár már teljes állás mellett szoktak menni. Alapos tervezéssel, tudatos átgondolással természetesen ezek nem kőbe vésett trendek, javaslom, hogy mindenki az alapján válasszon munkarendet, ami az ő saját élete, életmódja és lehetőségei szempontjából a legjobb, és ne ragaszkodjon az” általában így szoktákhoz”.

A következőkben összehasonlítottam a legfőbb szempontok szerint a két munkarendet:

forrás: Repcsák Regina

Repcsák Regina