Az idei VitaKids egészségtábort az egyetemi szinergiákat kiaknázva
a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet,
a Gyógyszerészeti Intézet,
az Orálbiológiai Tanszék,
a Pető András Kar,
a Szakrendelő Intézet,
a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola és a
a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete,
szakembereivel valósítjuk meg.
Időpont: 2025. július 21-25. 7-17 óráig (főbb programok ideje: 9-15:30-ig valósulnak meg)
Gyülekező pont és a több program helyszíne: Balassa Kollégium (cím: 1083 Budapest, Tömő utca 35-37.)

regisztráció

Interaktív, élménydús, ehető, fogható, hallható, illatolható – ilyen lesz a Szakrendelő Intézet programja!

A napot közös bemelegítéssel indítjuk, hogy minden gyerek lendületbe jöjjön a játékok előtt. Délelőtt dietetikai témájú játékokkal ismerkedhetnek meg az egészséges táplálkozás alapjaival.

Az intuitív étkezésről, a kedvenc ételek szerepéről és a tányérmódszerről is szó lesz egy interaktív előadás keretében. Közösen készítünk hüvelyesekből finom mártogatóst, amit zöldségcsíkokkal kóstolhatnak meg, és a receptet haza is vihetik.

A gyerekek illat és látvány alapján is próbálkozhatnak valódi fűszerek, ritkán használt alapanyagok felismerésével. Játékos módon tanulják meg, mi ehető, mi nem, hogyan kell helyesen tisztítani a zöldségeket-gyümölcsöket.

Mozgásos játékokban sem lesz hiány: sorversenyek, kötélhúzás, labdajátékok, ügyességi feladatok szerepelnek a programban. A végén egyéni és csapatgyőzteseket is hirdetünk!

A mazsolameditáció során az érzékszerveikre hangolódva tanulnak meg figyelni a jelen pillanatra. A zsiráf- és sakálnyelv játékos feldolgozása segít az asszertív kommunikáció gyakorlásában. Az érzelemfelismerő játékok pedig az empátiát és az egymásra figyelést erősítik játékos keretek között.

Naponta különböző szervezeti egységekhez látogaunk el a gyerekekkel:
  • a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetben játékos mikroszkópos kísérletezés és „laborozás” vár minket;
  • a Gyógyszerészeti Intézetben a gyógyszer készítés rejtelmeibe leshetünk be;
  • a Pető András Kar konduktorai érzékenyítő foglalkozást tartanak a mozgássérült emberek mindennapjainak megismerésére;
  • az Orálbiológiai Tanszéken a helyes fogmosással módszerével ismertetnek meg bennünket.
És még további érdekes programok várnak mindenkit a VitaKids táborban: vakvezető kutyás bemutató, Teddy maci program és újraélesztési gyakorlat!

regisztráció