Büszkék vagyunk rá, hogy a Semmelweis Egyetem elkötelezett abban, hogy a munkahelyi körülmények javításán túl is segítse a munkatársnők szakmai kiteljesedését és a családi élettel járó nehézségek megoldását.
A Semmelweis Egyetemen a női munkavállalók aránya kiemelkedően magas: a tízezer fős dolgozói közösség 70%-a nő. Reprezentáltságuk a vezetésben folyamatosan javul ugyan, de ezen folyamat előmozdítására 2024-ben is rendszeresen megtartottuk a Női Vezetői Klubot, ahol a tagok egymás szakmai munkájából inspirálódhatnak, így alkotva megtartó közösséget.
A tavalyi évben hat nagyszerű előadáson vehettek részt a Női Vezetői Klub tagjai.
Az előadások fókuszában az egészség, a személyes fejlődés, a társas kapcsolatok, valamint a mindennapi élet minőségének fejlesztése állt. Mindegyik előadás más nézőpontból és területről közelítette meg azt, hogy hogyan éljünk teljes, egészséges és kiegyensúlyozott életet.
Az év első előadója, Suhajdáné Dr. Urbán Veronika, az Egészségtudományi Kar, Morfológiai és Fiziológiai Tanszékének főiskolai tanára Mindhalálig fiatal? címmel tartotta meg rendkívül érdekes prezentációját. Megismerkedtünk azzal a sejtszintű energetikai és információs (genetikai és epigenetikai) összeomlással, ami az idősödéssel lassan, de biztosan bekövetkezik és a klasszikus öregkori betegségekhez vezet, ha „rosszul csináljuk” az öregedést. Interaktív módon vettük végig, hogyan lehet elég jól öregedni ahhoz, hogy minél egészségesebben, minél tovább élhessünk.
Februárban Dr. Purebl György, a Magatartástudományi Intézet egyetemi tanára és vezetője, a stresszkezelés és a kiégés-megelőzés hatékony módszereivel ismertetett meg minket, Hétköznapi stresszkezelés című előadásában. Mindannyian rendelkezünk stresszcsökkentő módszerekkel, melyeket fontos tudatosítani, hogy a nehezebb pillanatokban bármikor alkalmazhassuk azokat. Érdemes ezeket a hasznos technikákat megtanulni és gyakorolni, hiszen mindannyiunk számára egyszerűen rendelkezésre állnak a stressz csökkentéséhez.
Tavaszi első vendégünként Erdélyi Boróka, időgazdálkodás és hatékonyság szakértőt köszöntöttük a Női Vezetői Klubban, aki a céljaink kitűzésében és megvalósításában, a személyes hatékonyságunk fejlesztésében, valamint a munka-magánélet egyensúlyának kialakításában és megtartásában nyújtott támogatást.
Steigervald Krisztián generációkutató volt májusi vendégünk, aki a generációs különbségek és hasonlóságok megértésében és áthidalásában nyújtott támogatást számunkra. Ez nem csak az önismeretet segíti, de felismerve kollégáink generációs jellemzőit, olyan munkakörnyezetet alakíthatunk ki, melyben egyaránt kiteljesülhet és kihozhatja magából a maximumot egy X és egy Z generációs munkatárs is.
Októberben Dr. Menyhart Otília, a Bioinformatika Tanszék egyetemi adjunktusa, Hugonnai Vilma díjas rákkutató, szenvedélyes virágkertész, a népszerű Virágvarázsló blog szerkesztője volt vendégünk, aki tudományos munkássága mellett a virágkötészet rejtelmeibe is beavatott minket.
Novemberi évzáró előadásunkat Dr. Pethesné Dávid Beáta klubtársunk, a Mentálhigiéné Intézet igazgatója, egyetemi tanár tartotta, aki Kapcsolatok hálójában címmel mutatta be figyelemreméltó kutatási eredményeit a magyar társadalom integrációs és dezintegrációs folyamatairól, különös tekintettel a magasan képzett nők kapcsolati hálózatainak alakulására.
Köszönjük a Női Vezetői Klub minden tagjának és előadójának ezt az inspiráló évet!