Kamatmentes munkáltatói kölcsönt vehetnek igénybe a Semmelweis Egyetem munkatársai lakhatási feltételeik megteremtésére és lakáskorszerűsítési célokra.

A beadási határidő módosult: a kérelmeket 2023. január 31. napjáig kell benyújtani.

Kamatmentes lakáscélú munkáltatói kölcsön igénylésére az a munkavállaló jogosult, aki a kérelem benyújtásakor az egyetemmel legalább öt éve folyamatosan fennálló határozatlan idejű, teljes munkaidős munkaviszonyban vagy egészségügyi szolgálati jogviszonyban áll. A munkaviszony időtartamának számítása során a folyamatosan fennálló Semmelweis Egyetemen töltött közalkalmazotti jogviszony időtartamát is figyelembe kell venni.

A lakáskölcsön maximális összege és visszatérítésének futamideje:
  • lakásvásárlás, építés vagy építtetés esetén maximum 5 000 000 Ft, legfeljebb 8 éves futamidőre,
  • bővítés, korszerűsítés és akadálymentesítés esetén maximum 2 500 000 Ft, legfeljebb 5 éves időtartamra.

A lakáscélú kölcsön iránti kérelmet az igénylőnek az erre a célra rendszeresített nyomtatványon a munkáltatói jogkör gyakorlójának javaslatával együtt kell benyújtani.

A kölcsönnel kapcsolatban keressék az egyetem munkatársait:

Megkereséseiket a lakastamogatas@semmelweis.hu címen is várják.

A részletes tájékoztatást a lakáscélú munkáltatói kölcsön igénybevételének rendjéről szóló E/6/2022. (X.13.) számú rektori–kancellári utasítás továbbá az E/9/2022. (XI.17.) sz. rektori-kancellári utasítás tartalmazza.

Kiemelt kép: Freepik.com