Hogyan élik meg, hogy édesanyjuk, édesapjuk vagy akár nagyszüleik az ország egyik legelismertebb egészségügyi és oktatási intézményében dolgoznak? – mondta el a program indulása kapcsán Frank Tamás, a Pető András Kar tanársegéde.
A pályázat célkitűzése erősíteni a semmelweises identitást, illetve megismerni a fiatalok (óvodás korosztálytól középiskolásig) látásmódját, önkifejezési eszközeiket, illetve teret és megjelenési felületet adni gondolataiknak, érzéseiknek.
A program alapötletét a nyáron megrendezett, nagy sikernek örvendő egyhetes tematikus művészeti tábor adta.
A pályázatot négy korosztály számára hirdetik meg. Számítanak az óvodásokra, a kisiskolásokra és a felső tagozatosokra, valamint a középiskolai korosztályt is szeretnék integrálni a programba. A mostani pályázat két kategóriára fókuszál: az egyik a képzőművészet, és azon belül rajzokat, festményeket várunk A/4-es méretben. A másik az irodalmi vonulat, melynek keretében kisepikai műveket – fogalmazást, novellát, mesét, legendát, mondát – várunk, de lírai alkotásoknak is nagyon örülnénk – részletezte a műfaji sokszínűséget Frank Tamás.
Kiemelte: nem klasszikus értelemben vett művészeti versenyt hirdetünk, hanem a szellemiséget, a lelkiséget előtérbe helyező, egymás gondolatait, érzéseit megismerni kívánó programot indítunk a kollégák gyermekeinek.
„Természetesen, mint minden pályázat, így a miénk is jutalmazással zárul, Az alkotópályázat résztvevői számára értékes nyereményeket ajánlottak fel együttműködő partnereink, többek között a Müpa, a Móra Könyvkiadó, valamint a Csodák Palotája. Reményeink szerint egy kiállítás és díjátadó keretében közös ünneplésre is lehetőség nyílik majd”- tette hozzá.
Az elkészült irodalmi műveket december 18-ig kell megküldeni a csaladbarat@semmelweis-univ.hu e-mail-címre, a tárgymezőben megadni: művészeti pályázat_név.
A képzőművészeti kategóriában készített rajzokat, festményeket három helyszínen gyűjtjük:
- a Semmelweis Egyetem központi épületének főportáján (Üllői út 26.),
- a NET főportáján (Nagyvárad tér 4.)
- és az EOK főportáján (Tűzoltó utca 37–43.)
Kiemelt kép: Freepik.com/@cookie_studio