A munkacsomagok (work package WP) felépítése az AmReSu jövőkép fejlesztési koncepcióját követi, és ezek a csomagok több párhuzamos pályán futnak, a projekt támogatási akcióival együtt, úgymint például az etikai követelmények (WP1), az általános projektmenedzsment (WP2), valamint a WP5 és WP6 kommunikációs és hírterjesztési intézkedések. A WP2 (projektmenedzsment) felöleli azokat a vezetői feladatokat, amelyek szükségesek a partnerek munkájának összehangolásához, valamint a támogatási megállapodás végrehajtásával kapcsolatos összes adminisztratív feladat teljesítéséhez. A WP5 (terjesztés, kommunikáció) jelentős hangsúlyt fektet a megfelelő kommunikációs stratégiák kidolgozására mind a figyelemfelkeltés, mind az információ továbbítása terén, a megfelelő befektetők és érdekletek elérése érdekében. A projektről szóló általános információkat a szélesebb nyilvánosság számára is rendelkezésre bocsátjuk, valamint nyílt hozzáférésű kiadványokat, cikkeket is készítünk.

A koordinációs elemek és cselekvési tervek közösen biztosítják az AmReSu jövőkép megfelelő megvalósítását. Ezért a résztvevő partnerek közösen és egymás mellett párhuzamosan is fognak dolgozni, mindenki egy-egy alfeladatra koncentrálva. A WP3 (antimikrobiális rezisztencia az emberi gazdaszervezetben), a WP4 (antimikrobiális rezisztencia a baktériumtörzsek szintjén) ismerteti és segít javítani az adott téma kutatási potenciálját, miközben a Twinning program megvalósítja a mentorálási, továbbképzési céljait is. A WP3 esetében kiválasztunk a WHO elsőbbségi kórokozó listájából tíz releváns bakeriális kórokozót, (kivéve a P. aeruginosa-t, mivel ezzel majd a WP4 foglalkozik részleteiben) és felhasználjuk ezeket a törzseket a képzés során. A metagenomika területén leginkább a légzőszervi mintákra fogunk összpontosítani, mivel a WHO listán felsorolt kórokozók többsége köztudottan súlyos légzőszeri megbetegségeket okoz. Véletlenszerűen kiválasztunk 30-50 légúti fertőzésből álló mintát (például ETA), amelyet már tárolnak az UAntwerp biobankban.

A fenntarthatóság előkészítése érdekében a WP6-ban (Hatásvizsgálat és fenntarthatóság) a partnerek az IP-menedzsmentre és a megosztási kérdésekre összpontosítanak, valamint az együttműködés fellendítésére az iparral és más érdekelt döntéshozókkal.

Az AmReSu program végrehajtása a fentebb leírtaknak megfelelően történik:

WP szám WP cím Vezető partner Kezdő hónap Vége hónap
WP1 Etikai dokumentáció SU 1 36
WP2 Konzorciumi menedzsment SU 1 36
WP3 Antimikrobiális rezisztencia az emberi gazdaszervezetben (rezisztome) UAntwerp 1 36
WP4 Teljes genom szekvenálási eredmények értékelése Pseudomonas aeruginosa törzseken IdISBa 1 36
WP5 Kommunikáció BFM 1 36
WP6 Hatásvizsgálat és fenntarthatóság SU 12 36