„Bevezetés a tudományos diákköri munka alapjaihoz” címmel új, szabadon választható tantárgy indul idén szeptembertől az Általános Orvostudományi Karon (ÁOK). A kurzus célja, hogy megismertesse a hallgatókkal a tudományos diákköri munka elkezdéséhez szükséges alapvető készségeket.

A Tudományos Diákköri Tanács kezdeményezésére indított új tárgyat másodévtől bárki felveheti, de elsősorban azoknak ajánlják, akik szeretnének részt venni, vagy esetleg már el is kezdték a TDK munkát. A kurzus betekintést ad a tudományos diákköri munkához szükséges módszertani, biostatisztikai, kutatásszervezési, bioetikai ismeretekbe, továbbá az előadói képességeket is fejleszti. Az előadásokon szó lesz a többi között az információ feldolgozás menetéről és annak buktatóiról, a klinikai valamint a transzlációs kutatásokról, biostatisztikáról, irodalomkutatásról, az előadói készségekről és technikákról, adatbázis kezelésről, de kitérnek a rektori pályázatok, szakdolgozatok, publikációk és tudományos művek készítésére is.

Az egy kredites kurzust az I. Sz. Sebészeti Klinika nagy előadójában tartják.

Bódi Bernadett
Fotó (illusztráció): Kovács Attila – Semmelweis Egyetem