A 9. helyen végzett, ezzel a Téli Universiadék legjobb eredményét érte el a magyar jégkorongcsapat a szibériai Krasznojarszkban. A Semmelweis Egyetemet Oroszi Álmos, az Általános Orvostudományi Kar elsőéves hallgatója képviselte a hokicsapatban az egyetemisták olimpiáján.

53 év óta először szerepelt a játékokon az egyetemi jégkorong-válogatott, amely győzelemmel mutatkozott be a multisport eseményen, és végül a 9. helyen végeztek. A csapat tagja volt Oroszi Álmos is, aki a vele készült interjúban korábban honlapunknak elmondta: 15 éve jégkorongozik versenyszerűen a Schiller-Vasas HC-ben.

A 29. Téli Universiadén hatvan ország 3000 sportolója vett részt, Magyarország pedig minden eddiginél nagyobb delegációval, 40 fővel képviseltette magát – írja a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség honlapja.

Keresztes Eszter
Fotó: Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség