Megemlékezést tartottak dr. Simon Györgyről, az Orálbiológiai Tanszék nyugalmazott egyetemi tanáráról november 7-én, a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben. A rendezvényt Dr. Rosivall László nyitotta meg, aki a Kórélettani Intézet nevében kollégaként és barátként búcsúzott a 83. évében elhunyt professzortól.

rs54950_ka-20161107-ka__6674-scrEgy mindenkivel törődő, a tehetségek útját egyengető, sokoldalú műveltségű, mégis példátlanul szerény és sajátos humorú ember távozott október elején – fogalmazott dr. Rosivall László hangsúlyozva, hogy  Dr. Simon György sokszor szinte láthatatlanul volt jelen mindenhol, ahol segítségre volt szükség. Oktató és tudományos tevékenységén túl az egyetem kulturális szervező munkájában is jelentős szerepet játszott, így a Semmelweis Kamarazenekar alapításában és számos művészeti szakkör szervezésében is részt vett, laboratóriumában mindig szívesen fogadott diákkörös hallgatókat. Dr. Varga Gábor, az Orálbiológiai Tanszék tanszékvezetője is személyes történeteken keresztül méltatta az elhunytat.

KT
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetemrs54973_ka-20161107-ka__6586-scr