selmeci_167 éves korában elment közülünk Sári. A Semmelweis Egyetem Arc-Állcsont-Szájsebészeti és Fogászati Klinikájának mindenki által ismert és szeretett titkárnője. Négy professzort kísért és segített a munka minden napjaiban. Berényi Bélát 10 évig, Vámos Imrét 5, Szabó Györgyöt 23 évig, sőt azután is még 10 évig. Barabás József professzornak is rendelkezésére állt mindig, ha szükség volt rá. A professzorváltások, interregnumok idején ő volt a „mindentudó” és az új vezetők hozzá fordultak az aktuális tudnivalókért, ő képviselte a „folytonosságot”. Berényi professzor kinevezésekor hozta magával Sárit, akivel együtt dolgozott a Központi Stomatológiai Intézetben.

Óriási munkabírása volt, szinte haláláig végezte az „önkéntes segítő”-i feladatot. Az Egyetemen mindenkit ismert, mindenről tudott, de ezzel a tudásával soha nem élt vissza. Ő volt az egyik legjelentősebb kapocs a betegek és a Klinika között. Mind a betegek, mind az Egyetem dolgozói bizalommal fordulhattak hozzá, mert mindent megtett, hogy segítségükre legyen. Sári beszélt angolul, németül, így mind a külföldi hallgatókkal, orvosokkal, vendégelőadókkal és a betegekkel igen jól megértették egymást.

Óriási, szinte bepótolhatatlan űrt hagyott maga után. Nagyon nehéz lesz nélküle. Emlékét sokáig meg fogjuk őrizni.

Semmelweis Egyetem
Arc-, Állcsont-, Szájsebészeti és Fogászati Klinika