Ez az oldal a /admin-feladatok linkről érhető el, jelenleg itt: https://semmelweis.hu/peldaintezet/admin-feladatok/. (Kell hozzá egy üres, ilyen sluggal rendelkező oldal.) Különböző olyan módosítások elvégzésére alkalmas, amelyet minden alhonlapon végre szeretnénk hajtani és amely egyébként fáradságos manuális munkával lenne megoldható. 

Néhány parancs keresés/teszt módban és élesben is választhatóan működik, de általában a Start gombbal végrehajtódik.

Funkciók:

  1. Flush rewrite rules
    A flush_rewrite_rules() parancs végrehajtása minden alhonlapon. Az új rendszerben ez már nem érdekes.

  2. Impresszum ellenőrzése
    Impresszum oldal meglétének ellenőrzése ill. elkészítése.

  3. Menü linkek átírása
    Menükben szereplő linkek átírása, részek cseréjével. Pl. https://semmelweis cseréje https://semmelweis -re. 

  4. Meta mezők 
    Metaadatok módosítása. A funkció indításakor összegyűjti az összes metamező nevet, ezt először ki kell választanunk a Change gombbal, majd megadni a „mit” és „mire” adatokat.

    A kiválasztás után a program az Option oszlopban kigyűjti a metamező értékeit. Ha az érték tömb formájú, akkor kapcsoljuk be a Tömbértékek mutatása kapcsolót. 

    A Mit és Mire adatok alapján kicseréli az adatokat a Start indítása után (nem rész, hanem az egész adat alapján). A Result oszlopban megjelenik a művelet eredménye.

  5. Opciók beállítása
    A Meta mezőkhöz hasonlóan működik, de itt az egyes alhonlapok opciós adatait lehet átírni. Pl. az „admin_email” kiválasztásával megnézhetjük és módosíthatjuk az egyes honlapok „Adminisztrációs e-mail cím” rovatát.

  6. Poszt szöveg cseréje
    Az alhonlapok post_content mezőjének tartalmában lehet szövegrészek cseréjét végrehajtani ezzel az opcióval (bejegyzés és oldal típusú adatoknál egyszerre). 

  7. Rendszerbeállítások
    Ez csak néhány rendszerbeállítás kiolvasására szolgál (feltöltés max. mérete, ideiglenes könyvtár helye).

  8. Szerző cseréje
    Bejegyzések és oldalak szerzőinek tömeges cseréjét lehet vele megoldani, a szerzők azonosítószámát kell megadni hozzá (user_id).

  9. WP Table használat
    Induláskor az egyes honlapokon használt WP Table táblák számát írja ki a program. Indítás után az összes tábla adatát egy JSON fájlba menti el.

  10. WP Cron beállítás
    Ennél az opciónál a rendszernél használt időzítéses feladatok adatait kaphatuk meg.