Ahogy a korábbi években, az idén is ellátogatott a Mikulás a Semmelweis Egyetemre. December 6-án és 7-én találkozott a Napköziotthonos Óvoda, a Pető András Gyakorló Óvoda, a Bókay utcai I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika és a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika közösségével, a gyermekek legnagyobb örömére.

Nagy örömmel várták már a Mikulást a Semmelweis Egyetem Elnök utcai Napköziotthonos Óvodájában, hiszen minden évben ez az egyik legfontosabb nap a gyermekek életében – mondta el Gál Edit óvodavezető. A december 6-i délelőtti eseményen az óvodapedagógusok mesejátékkal szórakoztatták a kicsiket, majd dalokkal és versekkel köszöntötték a Mikulást, aki rövid beszélgetés után kiosztotta a gyermekek részére a mikuláscsomagokat.

6kép

Mint ahogyan minden évben, a Mikulás idén is ellátogatott a Semmelweis Egyetem Pető András Gyakorló Óvodájába. A hat óvodás csoportban mintegy 70 kisgyermek várta, hogy felcsendüljön az ismerős csengettyűszó december 6-án – számolt be róla Heiner Kinga óvodavezető-helyettes. A Mikulás – aki természetesen jól ismer minden gyereket – most is teli puttonnyal érkezett, benne meglepetésekkel, amelyeket mind ki is osztott a jelen lévő kicsiknek.

5kép

A dolgozók gyermekeinek, unokáinak szervezett Mikulás ünnepséget az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika. Azoknak, akik nem tudtak eljönni az eseményre, még előző nap személyre szóló levél kíséretében elküldték az ajándékcsomagot. Összesen 54 gyermek kapott ilyen meglepetést fél évestől 15 éves korig. A három év felettiek hagyományos mikuláscsomagot kaptak, míg a három év alattiak babapürét, babakekszet, csörgőt, kisjátékot – tájékoztatta hírportálunkat a klinika. Az ünnepséghez a hozzávalókat a klinika, a Bókay Gyermekklinikáért Alapítvány és adományozó cégek közreműködésével tudták beszerezni. A december 7-i délutáni ünnepségre 68 gyermeket vártak személyesen. A szervezési feladatokban klinikai munkatársak vállaltak feladatokat, az eseményen pedig a klinika igazgatója, dr. Szabó Attila is részt vett, aki mesét olvasott a jelenlévő kicsiknek.

187 gyermek és a szüleik kaptak meghívót a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán szervezett Mikulás ünnepségre – az orvos és ápoló kollégáktól a támogató munkatársakon át a tudományos munkatársak gyermekeiig. Mintegy 130 gyermek tudott részt venni a családias eseményen. A délután folyamán kézműves, kreatív foglalkoztatást tartottak a kicsiknek, továbbá zenés-énekes programon vehettek részt. A Mikulás érkeztére mind összegyűltek, énekeltek, és izgatottan várták a vendéget, akinek szerepét hagyományosan a klinika egyik orvos kollégája vállalja el 4 krampusz rezidens kíséretében. A Mikulás egy-egy személyes szóval szólította sorban a gyermekeket, akik közül a legfiatalabb alig pár hónapos volt, míg a legidősebb 12 éves. Aki nem tudott jelen lenni, az később veheti át az ajándékát. Az eseményen részt vett dr. Merkely Béla rektor, a klinika igazgatójának két unokája és legfiatalabb fia, Márton is. Az ajándékozás után a Mikulás és kísérői meglátogatták a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika folyosóit, osztályait, részlegeit és szaloncukrot osztottak a klinika betegeinek és ápolóiknak.

Tasnádi Róbert
Fotó: Barta Bálint / Kovács Attila – Semmelweis Egyetem