A Sportorvostan, mint tárgy az általános orvosi képzés V. évében kerül oktatásra 1 hetes, tömbösített kurzus formájában. Minden oktatási héten maximum 22 hallgató vesz részt a gyakorlatokon kiscsoportos kereteken belül. A  tantárgy felvételéhez, illetve elsajátításához szükséges előtanulmányi feltétel(ek):Belgyógyászat I., Kardiológia-Szívsebészet-Angiológia-Érsebészet.

A gyakorlatokon és az előadásokon a legfrissebb és legrelevánsabb élettani, ortopédiai és sportkardiológiai tudást adjuk át a hallgatóknak, hiszen az oktatás célja az általános orvosképzés keretein belül széleskörű naprakész, használható gyakorlati sportorvosi alapismeretek nyújtása és számonkérése a leendő orvosnemzedéktől.

A képzés több helyszínen folyik (SE-VSzÉK, Testnevelési Egyetem, OSEI, sportegyesületek edzőközpontjai-FTC/FRADI/Tornászok), ehhez minden héten az aktuálisan sorra kerülő turnus egyedileg kap tájékoztatást az adott heti órarendről, melyet az MOODLE oldalon részletesen megtalálhatnak az érintettek.

Az egyhetes kurzus péntekenként 30 kérdéses tesztvizsgával zárul, mely a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika előadójában zajlik. A felkészüléshez a gyakorlatokon elhangzottak, a kiadott oktatási anyagok, illetve a „Sportorvostan” szakkönyv (Szerk.: Vágó, Kiss, Merkely) nyújtanak segítséget. A sportadaptációs folyamatok, illetve a gyakorlati sportorvosi betegellátás alapvető ismereteire kérdezünk rá. A vizsgán kiemelt szerepet kap a sportolót veszélyeztető kardiológiai kórképek tüneteinek, klinikai jeleinek ismerete, valamint a sportsérülések akut ellátásának alapvető ismerete.

Országos Sportegészségügyi Intézet

Galéria

5kép

Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika

Galéria

5kép