ADATBÁZISOK, ELEKTRONIKUS KÖNYVTÁRAK
TELJES SZÖVEGŰ MAGYAR ADATBÁZIS:
- Konpedita (a KONduktív PEdagógia DIgitalizált TAnanyaga, nem nyilvános adatbázis)
-
A Magyar Elektronikus Könyvtár a magyar irodalom egyik legismertebb és legnagyobb szöveg-archívuma közel 15 000 digitalizált kötettel.
- MAGYAR CIKKADATBÁZISOK:
-
EPA (Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis)
-
HUMANUS (Humántudományi Tanulmányok és Cikkek Adatbázisa)
-
MATARKA (Magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek kereshető adatbázisa)
A három adatbázis közös keresője az EHM.
TELJES SZÖVEGŰ KÜLFÖLDI ADATBÁZIS:
-
A PLoS, vagyis a Public Library of Science egy olyan nonprofit projekt, melynek az a célja, hogy egy olyan könyvtárat hozzon létre, amely folyóiratokat, cikkeket és más tudományos irodalmat szolgáltat ingyenesen. Tématerületei: biológia, orvostudomány, genetika, kórtan.
-
A DOAJ, Directory of Open Access Journal egy nyílt hozzáférésű multidiszciplináris folyóiratgyűjtemény.
-
A Taylor & Francis Online a Taylor & Francis multidiszciplináris adatbázisa, amelyben ingyenesen, online elérhető számos folyóiratcikk.
- Taylor & Francis – EISZ : Open access agreement for authors in Hungary
KORLÁTOZOTTAN ELÉRHETŐ, KÜLFÖLDI ADATBÁZISOK:
-
A National Center for Biotechnology Information a Nemzeti Egészségügyi Intézetek (National Institutes of Health, NIH) orvostudományi adatbázisa. Több adatbázist tartalmaz, köztük van a PubMed is.
-
A ScienceDirect az Elsevier kiadó adatbázis szolgáltatása. Fő profilja a természettudományos, műszaki és orvosi folyóiratok nyomtatott és elektronikus formában való terjesztése. Teljes szövegű hozzáférést biztosít a saját kiadású papíralapú folyóiratok elektronikus változatához, illetve más kiadók e-folyóirataihoz.
- A Wiley Online Library a John Wiley & Sons multidiszciplináris adatbázisa.
-
A Virtual Anatomy Center a Wolters Kluwer anatómiai oktató programja. Ingyenesen lehet regisztrálni.
-
A SpringerLink a Springer kiadó adatbázisa 7 milliónál is több dokumentummal, a legtöbb teljes szövegű eléréssel. Sok hasznos funkció ingyenesen és regisztráció nélkül is megtekinthető: az absztrakt, gyakran az első oldal, könyvek esetében a tartalomjegyzék és az előszó nyilvános. A kiadványok többsége angol nyelvű, kisebb része német, a többi holland, francia és olasz. A Springerlink a természettudományos, technológiai és orvosi folyóiratokat tekintve a világ egyik legnagyobb online gyűjteménye.
-
A The Cochrane Library tudományos adatbázist a John Wiley & Sons, Inc. szolgáltatja.