A hagyományokhoz híven 2020. október 09-én, a Semmelweis Egyetem Pető András Kar Konduktív Pedagógiai Intézete szimpóziumot rendezett dr. Hári Mária tiszteletére, melyen az SE Pető András pedagógiai Intézete szakértői is részt vettek.
Az ünnep részeként a doktornő emléktáblájánál a Kar vezetői elhelyezték a megemlékezés virágait.

A szimpóziumról készült összefoglalók itt olvashatóak:
A Semmelweis Egyetem honlapján található összefoglaló
A Pető András Kar honlapján található összefoglaló

Az emlékezés jegyében tesszük közzé dr. Hári Mária, a Konduktív Pedagógia IV. Világkonferenciáján magnóról ellhangzott előadását (London, 2001. szeptember). Az előadás címe: Integráció a konduktív nevelés interakciója révén (pdf).

Ez alkalomból jó szívvel ajánljuk a dr. Hári Máriáról megjelent emlékkönyvet, mely megvásárolható a Semmelweis Egyetem – Pető András Kar Hári Mária Kari Könyvtár és Forrásközpontban.
Kiadó: a Pető András Főiskola
Összeállította: Dr. Balogh Erzsébet, Dr. Horváth Dezsőné (Konduktív Nevelési Rendszer Nemzetközi Pető András Társasága)
Szerkesztette: Dr. Kollega Tarsoly István