Szalagavató ünnepségünk 2022 december 09-én került megrendezésre, ahol a 3/11b. illetve a 12.a osztályok végzős tanulói kapták meg a felnőtté válás jelképes szalagját. A megjelenteket Radics Sándor igazgató köszöntötte egy Ady Endre idézettel -A szárny megnőtt üresen áll a fészek / Csak álom volt a szép diákvilág / S mint a fecske alkonyati szélben / Ma szárnyat bont egy sereg diák. Mint mondta, a szalagavató azért is különös ünnepély a diákok életében, mert a felnőtté válás küszöbéhez érkeztek. De az iskola címerével ellátott a szalag jelképezi a diáktársakkal és a tanárokkal való összetartozást is. Ezután a végzős tanulók szalagavatóhoz kapcsolódó gondolatait hallgathattuk meg. Az ünnepi köszöntőket a szalagtűzés követte, majd a végzősök humoros PowerPoint bemutatója, modern tánca illetve egy közösen elénekelt dal koronázta meg az eseményt.

Képek az ünnepségről