Kollégákként köszöntötte a jelenlévő hallgatókat dr. Réthelyi Miklós rector emeritus a Végzős Bálon, aminek vacsoráján 240 végzős, az azt követő mulatságon pedig több mint hatszáz hallgató vett részt. Az eseményt, melynek fővédnöke idén is dr. Szél Ágoston rektor volt, immár ötödik alkalommal rendezte meg a Karrier Iroda az Instruktor Öntevékeny Csoport (IÖCS) közreműködésével.

RS32433_ka-20150625-IMG_3818-scr„Önök közül legtöbben 1989 után születtek, így egy olyan új generáció képviselői, akik számára már kinyílt a világ és külföldön tanulhattak, dolgozhattak. Ha visszatekintenek az egyetemen eltöltött évekre, bízom benne, hogy úgy érzik majd, kihasználtak minden adódó lehetőséget” – mondta köszöntőjében a jelenlévő végzősöknek dr. Réthelyi Miklós. Kiemelve a Semmelweis Egyetem diplomájának versenyképességét úgy fogalmazott: nem tanulna ennyi külföldi hallgató az egyetemen, ha az nem lenne a világ bármely részén elfogadott. Végül arra kérte a hallgatókat, hogy amerre járnak, vigyék az egyetem jó hírét, és ha tehetik, jöjjenek vissza öregdiákokként rendezvényeire.

Nemes-Mozer Mária

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem