Harminc ország több mint háromszáz egyetemi hallgatója méri össze erejét a 11. Birkózó Egyetemi Világbajnokságon július 8 és 12 között Pécsett. A viadalon 15 tagú csapat képviseli Magyarországot, köztük a Semmelweis Egyetem hallgatói is.

Szabadfogásban a magyarok részéről kilencen indulnak, köztük Bábszky Gergő (65 kg), Gulyás Zsombor (70 kg), Tőzsér Sándor (86 kg) és Csercsi Richárd (125 kg), a Semmelweis Egyetem diákjai is. Kötöttfogás versenyszámban az SE-ről Lőrincz Tamás (71 kg) és Kéri Zoltán (80 kg) versenyez majd. A világbajnokságon női birkózók is indulnak, egyebek mellett a Semmelweises Kőrösi Éva (55 kg) és Barka Emese (58 kg) is.

forras_tf.huAz előzetes esélyek latolgatását megnehezíti, hogy külföldről számtalan új versenyző érkezik, akiknek teljesítménye egyelőre nem ismert. Ennek ellenére a kapitányok arra törekednek, hogy a maximumot tudják kihozni saját birkózóikból, így a vb-ig hátralévő időszak nagy részét mindhárom szakág edzőtáborban tölti.

Mozer Mária

Fotó: tf.hu