A PGA of Hungary harmadik végzős évfolyama vehette át diplomáját a SE Testnevelési és Sporttudományi Kar kistanácstermében. Az eseményen részt vett és beszédet mondott Sugár András, a Magyar Golf Szövetség elnöke, dr. Berkes István, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar (TF) dékánhelyettese, valamint Tony Bennett, a PGA of Europe oktatási igazgatója. Az ünnepségen részt vett a PGA teljes hazai vezérkara, így Makszin Áron szakmai igazgató, Szalma László oktatási igazgató és Szigeti Csaba elnökségi tag is.

golfedzok-diploma-atado-unnepsege

Tony Bennett beszédében elmondta, hogy ez a diploma még csak a kezdet az edzők pályában, hiszen az igazán nagy megmérettetések ezután következnek, ezért is fontos, hogy továbbfejlesszék tudásukat. A felkészültségük pedig azért is lényeges, mert ők azok, akikkel először találkoznak a játékosok, így hatalmas szerepet játszanak abban, hogy az újoncok hivatásukként választják-e a sportágat vagy megmaradnak hobbi szinten. A végzősök részéről a legtöbb pontot elért játékos köszönte meg az oktatóknak és a PGA elnökségének az odaadó munkájukat és a segítséget, ami nélkül nem tudtak volna sikeresen felkészülni a vizsgákra.

T-Sz.Sz.
Forrás: tf.hu