Tisztelt Tömbigazgatók!
Tisztelt Gazdasági Vezetők!
Tisztelt Gazdasági Koordinátorok!

A Semmelweis Egyetem 2021.08.01-i modellváltásának szabályszerű lebonyolítása, valamint követeléseink teljes körű kiszámlázása érdekében az alábbiakról tájékoztatom önöket.

Minden, számlát kiállító szervezeti egység ezzel a feladattal megbízott munkatársa köteles figyelembe venni, hogy a jelenlegi modellben működő Egyetem adószáma 2021. július 31. napjával megszűnik. Ezzel összefüggésben minden, 2021. július 31-ig teljesített szolgáltatásról, termékértékesítésről a hozzá kapcsolódó számlát eddig az időpontig – amennyiben ehhez minden információ és dokumentum rendelkezésre áll –  ki is kell állítani. Ha ez nem történik meg, a modellváltással kapcsolatban elkészítendő záró beszámoló nem hiteles, nem a valós képet mutatja, így nem felel meg a törvényi szabályozásoknak.

A fentiek alapján kérem minden érintett szakterület vezetőjét, hogy az SAP SD moduljában történő fentieknek megfelelő hiánytalan számlázást biztosítsa, 2021. július 31-e után a jelenlegi adószámmal nem lesz lehetőség számlát kiállítani. Azokban az esetekben, ahol a számlakiállítás nem történik meg a megadott határidőig, az elmaradás okáról a Pénzügyi Igazgató részére igazoló jelentést kell küldeni 2021. szeptember 15-ig.

Az esetlegesen felmerülő kérdésekkel kapcsolatban a Pénzügyi Igazgatóság Pénzügyi Osztályának Bevételi Csoportvezetője (polgar.zsuzsanna@semmelweis-univ.hu) áll rendelkezésre.

Budapest, 2021.június.04.

Együttműködésüket köszönjük!

Tisztelettel:                                                                                                                                                                        Reif Lászlóné pénzügyi igazgató

kimenő számlák