GAZDASÁGI FŐIGAZGATÓI TÁJÉKOZTATÓ
egyetemi szervezeti egységek vezetőinek és gazdasági ügyekért felelős vezetőinek

Tisztelt Vezető Asszony/Úr!

1. A Semmelweis Egyetem Vagyongazdálkodási szabályzatának 4.4.2. c) pontja alapján 2019-ben a bérbeadással összefüggő árak és díjak meghatározásánál 2019. július 01-től a jelen utasításhoz csatolt 1. számú mellékletben szereplő aktualizált tipizált minimum bérleti díjakat kell minimum díjnak tekinteni.
A piaci érték alapján meghatározott tipizált minimum bérleti díjakat a bérbeadó szervezeti egységnek a bérbe adandó helyiségre vonatkozó önköltségével össze kell vetniük.
A bérleti díjszabásnak meg kell haladnia a bérlemény önköltségét.

2. A Testnevelési és Sportközpont, Sporttelep minimum bérleti díjai külön közzétételben kerülnek szabályozásra.

3. A közüzemi költségek esetében, amennyiben nincs egyedi mérésre lehetőség, a 2. számú melléklet szerinti átalánydíj megállapítást kell alkalmazni.

Budapest, 2019. június 19.

Tisztelettel:

Baumgartnerné Holló Irén