A nemzetgazdaság jelenlegi nehéz helyzetéből a felsőoktatásra és az egészségügyi ellátásra nehezedő gazdasági, pénzügyi jellegű, sokszor év közben fellépő kormánydöntések, azok egyetemi implementációja, valamint az új felsőoktatási törvény (Ftv.) várható hatása megkövetelik, hogy az egyetemért felelős vezetés gyors, de megalapozott döntéseket hozzon. A felsőoktatási törvényben leírt eljárási mechanizmusokon túlmenően is szükséges, hogy a jelen helyzetben a gazdasági változások következményei egyetemi, akadémiai szempontból is elemzésre, megfontolásra kerüljenek.Ehhez eddig is segítséget nyújtottak a Karok, s azok vezetői. A várható komplex és egyben forráshiányos gazdálkodási környezet azonban már nem nélkülözhet egy gyorsan reagálni képes, elkötelezett emberekből álló, egyéni és közösségi érdekeket megfelelően képviselni tudó csapatot. Ennek a feladatnak egy ad-hoc Gazdasági és Költségvetési Bizottság tud megfelelni, mely felkérésemre már megkezdte munkáját. Feladata többek között, hogy a Rektor és a Gazdasági Főigazgató kezdeményezésére a költségvetési elveket, a részletes költségvetést, illetve pénzügyi-gazdasági intézkedéseket véleményezze.

A bizottság elnöke: Dr. Fejérdy Pál, dékán – FOK
Tagjai: Dr. Karádi István, dékán – ÁOK
Dr. Hunyady László, dékánhelyettes – ÁOK
Dr. Gaál Péter, dékán – EKK
Dr. Mészáros Judit, dékán – ETK
Dr. Noszál Béla, dékán – GYOK
Dr. Tóth Miklós, dékán – TSK
Dr. Kellermayer Miklós, rektorhelyettes
Dr. Szathmári Miklós, egyetemi tanár, igazgató – Klinikai Központ

Tisztelettel:
Dr. Tulassay Tivadar

Budapest, 2011. október 26.