Prof. Kris Goethals forenzikus pszichiáter és pszichoterapeuta, a Mental Health Care Westelijk Noord-Brabant és az University Forensic Center of Antwerp University Hospital igazgatója.

Kurzusa első részében az általános pszichiátriai gyakorlatban előforduló violens magatartás prediszponáló és precipitáló tényezői mellett a rizikóbecslésben alkalmazott főbb módszereket mutatta be és hasonlította össze. Hangsúlyozta, hogy a döntéshozatal során a klinikus egyéni tapasztalata és benyomása mellett javasolt a statisztikai adatokon alapuló statikus és dinamikus rizikó faktorok figyelembevétele és validált mérőeszközök használata is. Emellett kiemelte a rizikó faktorok mellett a protektív tényezők szerepét a rizikó menedzsmentben. A kurzus második felében egy parafíliás férfi esetének bemutatása kapcsán, interaktív módon, a tanultak alkalmazására – rizikóbecslés és menedzsment – is sor került. A kurzuson elhangzott előadás anyaga honlapunkon elérhető.

KRIS GOETHALS Risk Assessment and Risk Management in General Psychiatry