Semmelweis – 200 Álmok, tervek, teendők

A Baráti Kör 2017. január 25-i összejövetelén Dr. Rosivall László egyetemi tanár, a Kör ügyvezető titkára, a Semmelweis Emlékbizottság 2018/19 elnöke „Semmelweis – 200 Álmok, tervek, teendők” c. nagy ívű, izgalmas előadásában foglalta össze az Emlékbizottság ígéretes terveit, melyekkel Semmelweis Ignác születésének 200. valamint egyetemünk alapításának 250. évfordulója méltó megünneplését készíti elő. Rosivall professzor úrnak szívből köszönjük, hogy a Baráti Kört tisztelte meg azzal, hogy nyilvánosan először itt ismertette e terveket, s itt mutatta be rövidfilmen Ázsia első Semmelweis szobrának 2015-ben történt ünnepélyes felavatását Teheránban Orbán Viktor miniszterelnök részvételével, valamint a szobor iráni, illetve magyar kollégák által történt koszorúzását 2016-ban Semmelweis Ignác születésnapján.

A Baráti Kör nagy lelkesedéssel és elvárásokkal segíti a következő emlékévek programjainak előkészítését, mint ahogyan tette ezt Semmelweis halálának 200. évfordulója kapcsán is.

Prof. emer. Dr. Monos Emil, a Baráti Kör elnöke

Letölthető anyag